Forum

windows 2008 server...

Bildirimler
Hepsini Temizle

windows 2008 server r2 üzerine vpn

21 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
1,434 Görüntüleme
(@mgurays)
Gönderiler: 11
Active Member
Konu başlatıcı

merhabalar . arkadaslar 2 gundur server 2008 üzerine vpn kuruyorum fakat dışardan denediğim zaman erişim hatası alıyorum.

modemden gerekli ayarı yaptım

server üzerinden cok yuksek ihtimalle güvenlik ayarlarını beceremiyorum

bana bu konuda yardımcı olursanız sevinirim.. teşekkür ederim

Gönderildi : 05/07/2010 18:50

(@fatihkaraalioglu)
Gönderiler: 3039
Illustrious Member

Merhaba;

almış olduğunuz hata nedir veya yapılandırmada nerede kaldınız.

referans olması adına aşağıdaki makaleyi paylaşıyorum.

detayları verirseni veya yapılandırmanızı kontorl ederseniz, problem yaşamış olduğunuz yerden devam edebiliriz.

Routing and Remote Access Service

Updated: September 30, 2009

Applies To: Windows 7, Windows Server 2008, Windows Server 2008 R2, Windows Vista

The Routing and Remote Access service (RRAS) in Windows Server® 2008 R2 and Windows Server® 2008 supports remote user or site-to-site connectivity by using virtual private network (VPN) or dial-up connections. RRAS consists of the following components:

• Remote Access. By using RRAS, you can deploy VPN connections to provide end users with remote access to your organization's network. You can also create a site-to-site VPN connection between two servers at different locations.

• Routing. RRAS is a software router and an open platform for routing and networking. It offers routing services to businesses in local area network (LAN) and wide area network (WAN) environments or over the Internet by using secure VPN connections. Routing is used for multiprotocol LAN-to-LAN, LAN-to-WAN, VPN, and network address translation (NAT) routing services.

noteNote
The content created for Windows Server 2003 can be useful for configuring Windows Server 2008 R2 and Windows Server 2008. When reading this content, keep in mind the functional differences between Windows Server 2003 and later versions of Windows as documented in What's New in Routing and Remote Access in Windows Server 2008.

Getting Started

• Windows Server 2008 R2 and Windows Server 2008 each include new features designed to enhance security and manageability of RRAS. This topic describes the new features and other significant changes made to RRAS, including the addition of new VPN tunneling protocols, VPN enforcement for Network Access Protection, and Internet Protocol version 6 (IPv6) support. For more information, see What's New in Routing and Remote Access in Windows Server 2008.

Deployment

The RRAS Deployment documentation provides information about implementing a VPN remote access server. Topics include planning and configuring secure remote access; configuring routing on the VPN server and VPN clients; and connecting remote sites.

The following describe how to deploy RRAS:

The following topics are still relevant to Windows Server 2008 and Windows Server 2008 R2, although they were written for Windows Server 2003. The topics have not yet been updated to include new features that have been added in those newer versions of Windows.

Operations

The following describe how to configure RRAS:

The following topics are still relevant to Windows Server 2008 and Windows Server 2008 R2, although they were written for Windows Server 2003. The topics have not yet been updated to include new features that have been added in those newer versions of Windows.

Technical Reference

The following provide foundational information for RRAS:

Troubleshooting

This reference contains troubleshooting information for events logged by RRAS. You can use this information to diagnose and resolve specific error conditions and to verify that those error conditions are no longer present.

This content is available at:

Routing and Remote Access Blog ( http://go.microsoft.com/fwlink/?LinkId=82954). The RRAS team blog is an excellent source for up-to-date troubleshooting information.

Routing and Remote Access Product Help

After you install RRAS, product Help is available when you open the RRAS Microsoft Management Console (MMC) snap-in and press F1. The product Help provides information about how to install and configure Routing and Remote Access as a Virtual Private Network (VPN) server and as a router.

RRAS Help content is also available at:

Gönderildi : 05/07/2010 20:27

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18029
_

Vpni rras üzeridenmi yapıyorsunuz?

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 05/07/2010 20:40

(@mgurays)
Active Member
Konu başlatıcı

vpn i remote acces services den yapıyorum .ad ye user tanımladım ve özelliklerinden dial in de allow yaptım

buraya kadar normal

ama dışardan yada localden bağlanmaya çalıştıgım zaman ( çevirmeli ağ yapılandırdım vpn olarak) dış ip yi yazıyorum bağlantı kuruyor fakat 649 hatası alıyorum buda sanırım serverın izinleriyle ilgili.

yardımcı olursanız sevınırım

Gönderildi : 05/07/2010 20:56

(@fatihkaraalioglu)
Illustrious Member

Merhaba;

Bağlanmayı denemiş olduğunuz kullanıcı için The specified account does not have remote access permissions. hakları mevcutmudur?

ERROR_NO_DIALIN_PERMISSION

649

Gönderildi : 05/07/2010 21:03

(@mgurays)
Active Member
Konu başlatıcı

sanmıyorum tarif ederseniz bakabilirim.

bu arada ad yi kurmadan once bağlanıyordum ama bu seferde sunucuya erişemiyordum.ad yi kurdum şimdi ikiside gitti. 🙂

Gönderildi : 05/07/2010 21:16

(@mgurays)
Active Member
Konu başlatıcı

arkadaslar guvenlik ayarlarını cok kurcaladım karıştı galiba şimdi tekrar serverı formatladım ve winsows 2008 server r2 yi  kurdum.şimdi bana en baştan hata yapmamam için söylüyorum bi arkadas açık ve net anlatırsa çok memnun olurum.şimdiden herkeze cok teşekkür ederim.

Gönderildi : 05/07/2010 21:22

(@mgurays)
Active Member
Konu başlatıcı

arkadaslar birde bu vpn için dışardan sadece 1 user bağlanacak herhangi bi lisans gerkiyor mu acaba ?

Gönderildi : 05/07/2010 21:33

(@fatihkaraalioglu)
Illustrious Member

Merhaba;

Mevcut Windows CAL lisansınız bu hizmeti kapsamaktadır.

Gönderildi : 06/07/2010 00:10

(@www-rizasahan-com)
_

Merhaba 2008rras servisi üzerinden ve tmg ler arasında vpn ve site to site vpn anlatan videolar şu anda çekildi.Makale ve videoda yayımlanma sırasına göre yayıma girecek fakat http://www.hakanuzuner.com/index.php/routing-and-remote-access-ile-l2tp-vpn.html  burada Hakan hocamın makalesi mevcut.Saygılarımla.

Bu arada değinmeden geçemeyeceğim çözümpark üzerinde hayal bile edilmeyecek konularda makale mevcut.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 06/07/2010 00:29

(@mgurays)
Active Member
Konu başlatıcı

hocam bu makaleyi okudum fakat bu 2003 için 2008 de böyle menuler yok ve farklılıklar var o yuzden zaten yapamadım 🙂

Gönderildi : 06/07/2010 12:23

(@www-rizasahan-com)
_

Ben 2008 üzerinde yaptım çok az fark var fazla bir değişiklik yok 2008de firewallı kapalı hale getirip localden bir bilgisayarla denermisiniz?

Gönderildi : 06/07/2010 12:27

(@mgurays)
Active Member
Konu başlatıcı

sonunda baglandım ama yavas bu konuda napabilirim hocam ?

Gönderildi : 06/07/2010 12:44

(@www-rizasahan-com)
_

Karşılıklı hat kaç mb?Localdemi yoksa?

Gönderildi : 06/07/2010 12:45

(@mgurays)
Active Member
Konu başlatıcı

karsılık hat 2048 uzaktan deniyorum

Gönderildi : 06/07/2010 12:52

(@www-rizasahan-com)
_

Hattaki hıza göre normal bir hız localde 100 le bağlandığımızı düşünürsek siz 2048 le bğlanıyorsunuzki buda tam 2048 değil yani 2 mb.Gerçek bağlntının 100de 1 i  ile bu kadar olur ancak.

Gönderildi : 06/07/2010 12:57

(@mgurays)
Active Member
Konu başlatıcı

peki bu remote baglantıda muhasebe programı calısacak sizce yeterli olur mu ?

yada arttırmak için ne yapılabilir ?

Gönderildi : 06/07/2010 12:58

(@www-rizasahan-com)
_

Localdeki bağlantıya göre illaki yavaş olur.İki taraftaki hızda önemli tabi burada.Kullanıcı memnunsa sorun yok neticede localle birebir hızda olmaz.

Gönderildi : 06/07/2010 13:00

(@mgurays)
Active Member
Konu başlatıcı

peki hocam bu remote baglantıda muhasebe programı çalışacak sizce verimli olur mu ?

yada ne yapabilirim daha fazla ?

Gönderildi : 06/07/2010 13:03

Sayfa 1 / 2
Paylaş: