Forum

sistemin kapanması

Bildirimler
Hepsini Temizle

sistemin kapanması

9 Yazılar
8 Üyeler
0 Likes
504 Görüntüleme
(@Anonim)
Gönderiler: 0
Konu başlatıcı

windows 2003 server domain kurulu olan bilgisayar gün içerisinde ekrana mesaj geliyot. 60 dan geriye doğru geliyor 59,58,57 0 a gelince makina kapatıyor. bende kapanmaması için bu hatayı görünce shutdown -a diyorum hata gidiyor ama her zaman serverın yanındada bekleyemem.

bu sorun virüsmü acaba

Gönderildi : 08/06/2010 13:13

(@yasarkiyak)
Gönderiler: 507
Honorable Member

Mesajda geri sayımdan başka hiçbirşey yazmıyor mu?

Gönderildi : 08/06/2010 13:22

(@erdemcilingiroglu)
Gönderiler: 2205
Noble Member

MSBlast ve ya türevi bir worm bulaşmış gibi görünüyor. Güncel bir AV ile sistemi taratın. Birde yanlış hatırlamıyorsam Symantec'in FixBlast diye bir aracı olabilir. Çünkü bu arkadaş biraz tarihi eser de. =)) 2004-2005 yıllarında pek bi aktift. Saygılar.

Gönderildi : 08/06/2010 14:03

(@ErenSARISALTIK)
Gönderiler: 890
Noble Member

Merhaba,

Aktif bir AV kullanmak herzaman önemlidir fakat öncelikli olarak serverin güncel updatelere sahip olması gereklidir.Öncelikle updateleri geçin, daha sonra Kaspersky ile tarayabilirsiniz.Eğer networkteki diğer Pc lere bulaşırsa işin zorlaşır, biraz hızlı olmakta yarar var 🙂

Kolay Gelsin,

Gönderildi : 08/06/2010 14:08

(@firatbilmis)
Gönderiler: 199
Reputable Member

Daha önce başıma geldi böyle bir durum. Client'ların birisinden virüs geliyor ve server'da ki servislerden bazılarını durduruyor. Mesela bazı servisler varki durduğu zaman restart ediyor. İşte virüs o servisi buluyor ve serverı kapatıyor. birçok tool, fix, vss denedim ama olmadı. En sonunda Clientlardan şüphelendim ve sorunlu pc yi buldum. network kablosunu çektim sorun düzeldi. Client'larıda serverıda güncel bir antivirüs ile taratın derim.

Gönderildi : 08/06/2010 14:12

(@Anonim)
Gönderiler: 0
Konu başlatıcı

zaten server da trend micro security agent yüklü

Gönderildi : 08/06/2010 14:22

(@sinankahraman)
Gönderiler: 5225
Illustrious Member

Antivirüsünüzden eminseniz zamanlanmış görevlere bakın belki PC nin kapanması için bir bat dosyası mevcuttur. Yada birisi network üzerinden shutdown komutu ile size şaka yapıyor olabilir. Ama bunlarda olmaz derseniz PC yi virüse karşı başka bir programla taratın.

Gönderildi : 08/06/2010 15:37

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

Windows updateleri bilhassa security updateleri yapınız.

Gönderildi : 09/06/2010 02:50

(@burakerdin)
Gönderiler: 43
Trusted Member

Virüs bulaşmış gibi gözüküyor, Eset'in sitesinden nod32'nin demo sürümünü indirip taratmayı deneyebilirsiniz. Virüsün tam adı nedir bilmiyorum halk arasında bilinen ismi çernobil virüsüydü. Zamanında gerçekten canımıza okumuştu. Geçmiş olsun.

Gönderildi : 09/06/2010 05:04

Paylaş: