Forum

AD RMS ve SCP hatas...

Bildirimler
Hepsini Temizle

AD RMS ve SCP hatası

10 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
408 Görüntüleme
(@OrcunUlutas)
Gönderiler: 194
Reputable Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

AD RMS Server 2008 R2 üzerinde kurulumunu yaparken SCP Hatası veriyor hata SCP ayarları için gelmesi gereken ekran kurulum esnasında karşıma çıkmıyor bile.

adscpregister ile ad üzerinden temizleme işleminide başarılı bir şekilde yaptım acak yine sorun devam etmekte.

Bu sorunun kaynağı AD Server 2003 üzerinde kurulu olması ve AD RMS de server 2008 R2 üzerinde kurulu olması gibi bir takıntısı olabilir mi ?

Gönderildi : 07/06/2010 14:05

(@Anonim)
Gönderiler: 0

Merhaba,

2003 ile 2008'in Schema versiyonu farklı olduğu için olabilir.Test ortamında denemek lazım.

Gönderildi : 07/06/2010 14:51

(@OrcunUlutas)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

2003 ile 2008'in Schema versiyonu farklı olduğu için olabilir.Test ortamında denemek lazım.

Hocam merhaba 🙂
Kadıköy şubesinde ki en son sınıftaydım.
daha hala bir çözüme kavuşturamadım bu RMS projesini.

Sürekli bir sorun çıkartıyor.

Hyper-V üzerinde sanal makina olarak kullanıyoruz RMS. Olmadı ona ait geçici bir AD ile deneyeyim.

Gönderildi : 07/06/2010 14:59

(@OrcunUlutas)
Reputable Member
Konu başlatıcı

denedim ve aynı hata. Hyper-V de çalışan sanal makina üzerine hem DA kurdum arkasından da AD RMS kurulumuna geçtim ve sol tarafa acil bir şekilde baktığımda yine SCP Settingleri ile ilgili olan tabın olmadığını gördüm yinede kuruluma devam ettim bir  umuttur diye ama nafile.

Kurulum sonunda yine SCP hatası verdi.

Gönderildi : 07/06/2010 19:16

(@Anonim)

denedim ve aynı hata. Hyper-V de çalışan sanal makina üzerine hem DA kurdum arkasından da AD RMS kurulumuna geçtim ve sol tarafa acil bir şekilde baktığımda yine SCP Settingleri ile ilgili olan tabın olmadığını gördüm yinede kuruluma devam ettim bir  umuttur diye ama nafile.

Kurulum sonunda yine SCP hatası verdi.

AD'yi hangi OS üzerine kurdun?Deneme yaparken ya bütün makinaları 2008 SP2 kullan veya 2003 kullanıcaksan eğer Schema versiyonunu 44'e yükselt.

Olmadı benim makalemi bekle...:)

Gönderildi : 07/06/2010 19:44

(@OrcunUlutas)
Reputable Member
Konu başlatıcı

hocam sizin makaleyi bekliyorum zatende daha yayınlanmadı 🙂

Server 2008 R2 Enterprise kurdum ikisinede ama olmadı. Daha doğrusu AD ve AD RMS test amaçlı olsun diye aynı makinaya kurdum ama yine aynı.

Bana ilginç gelen kısımsa SCP ekranın gelmemesi gelipte hata verse yine anlıyacağım ama hiç gelmemesi biraz tuhaf geldi.

Gönderildi : 07/06/2010 20:32

(@Anonim)

Herhangi bir event var mı?Mutlaka bir şeyler atlanıyor.

Gönderildi : 07/06/2010 20:56

(@OrcunUlutas)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Hata detayları bu şekilde artık sorun nedir bende anlayamadım. Kurulum esnasında atladığım bir şey mi var acaba ?

Active Directory Rights Management Services (AD RMS) was not able to retrieve the certificate hierarchy.

Event ID : 204

Gönderildi : 08/06/2010 12:25

(@Anonim)

RMS makinasının AD'ye Register olamaması gibi bir durum var.

Ortamda CA var mı?

Gönderildi : 09/06/2010 23:58

(@OrcunUlutas)
Reputable Member
Konu başlatıcı

başka bir makina üzerinde CA yüklü.

secondary  dns üzerinde çalışıyor.

Gönderildi : 10/06/2010 14:07

Paylaş: