Forum

Domain Controller o...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Domain Controller olmadan Kullanıcı Nasıl logon olur?

4 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
610 Görüntüleme
(@HuseyinBILEN)
Gönderiler: 116
Estimable Member
Konu başlatıcı

Mrblar 🙂
Bir sorum olacak. Domaine katılan bir laptop war. aksam laptopu eve goturdugumde logon olmak istiyorum. Bu server da nasıl bir ayar sonunda Gercekleşir. Yardımcı Olurmusunuz.

Gönderildi : 05/06/2010 18:17

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Merhaba,
Domaine alınan bir makina eve gidincede oturum açar bunun için extra bir ayar yapmanıza gerek yok.Şirkette domaine alın qğ kablosunu çıakrtın deneyin:))

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 05/06/2010 18:54

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

Merhaba.

Logon ekranında "Log on to" (Oturum açma yeri) şeklinde bir kısım vardır. Görünmüyorsa "Options" (Seçenekler) tıklamanız gerekir.

Buraya tıkladığınızda açılan listede bilgisayarınızın adını görebilirsiniz. Bunu seçtikten sonra uygun bir kullanıcı hesabı adı ile oturum açabilirsiniz.

İyi çalışmalar.

Gönderildi : 05/06/2010 18:56

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

Merhaba,

Her user domaine logon olurken logon ticket sayesinde logon olurlar. Buraya kadar bilinen bir durum? Peki dc ortamda yokken nasıl evde bilgisayarı domainden açar gibi açıp kullnabiliyoruz? Yerini yankış hatırlamıyorsan yazayım,

• Default domain policy

• Computer Confg / Windows Settings / Security Settings / Account policies / Kerberos Polices altında,

• maximum lifetime for user ticket renewal :  ( Defaultta 7 gun, Karşısındaki rakam gunu belirtmekte, siz domaine bir kere logon olduktan sonra o kdar gun boyunca dc ye ihtiyacınız olmadan logon olabilirsiniz. )

Keyifli çalışmalar. 

Gönderildi : 08/06/2010 03:24

Paylaş: