Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

AD sorunu

6 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
328 Görüntüleme
(@AYKUTYILDIZ)
Gönderiler: 88
Estimable Member
Konu başlatıcı

Arkadaşlar AD ye kullanıcı ekleme penceresinde gerekli işlemleri yaptıktan sonra bir uyarı çıkıyor maximum ve minimum password karakterini belirlememi söylüyor bu yüzden bir türlü kullanıcı açamıyorum lütfen yardım

Gönderildi : 03/06/2010 20:35

(@Anonim)
Gönderiler: 0

Merhaba,

Default olarak gelen Complex ve Minumum password Lenght kurallarına uymak gerekiyor.

Password olarak min Passw0rd verirmisin.

Gönderildi : 03/06/2010 20:40

(@AYKUTYILDIZ)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba;

Yardımınız için teşekkür ederim sayın yöneticim fakat bunu ayarlayabileceğim biryer yokmu size zahmet.İşte eğitim sırasında sürekli bizlerde Passw0rd kullandığımız için değiştirme sistemini öğrenemedik.Başka yolu varsa anlatabilirmisiniz.Saygılarımla. 

Gönderildi : 04/06/2010 02:24

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18026
_

Merhaba,

Default domain security setting üzerinden bu ayarı yapabilir,max 7 olan şifre uzunluğunu belirleyebilir, complexity seçeneğini disable ederek çözüme kavuşabilirsiniz.Dilediğiniz gibi password verebilirsiniz.Bu işlemden sonra gpupdate /force komutunu çalıştırmanız yeterli.

Saygılarımla.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 04/06/2010 02:44

(@Anonim)
Gönderiler: 0

Merhaba;

Yardımınız için teşekkür ederim sayın yöneticim fakat bunu ayarlayabileceğim biryer yokmu size zahmet.İşte eğitim sırasında sürekli bizlerde Passw0rd kullandığımız için değiştirme sistemini öğrenemedik.Başka yolu varsa anlatabilirmisiniz.Saygılarımla. 

Default olarak gelen bu ayarı değiştirme işleminden mutlaka eğitmen arkadaş bahsetmiştir.Belki atlamış veya kaçırmış olabilirsin.

Eğer gerçekten bahsedilmediyse o eğitmen veya kurumdan şüphe etmende fayda var.

Gönderildi : 04/06/2010 12:48

(@AYKUTYILDIZ)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba

Her ikinizede çok teşekkür ederim.Diğer bir husus eğitmenimiz bunu göstermiş olsa muhakkak not almış olurdum yada benimle birlikte bu eğitimi alan 13 arkadaşımdan biri almış olurdu kimse bilmiyor bu işlemi.Yardımınız için tekrardan teşekkür ederim.Saygılarımla

Gönderildi : 04/06/2010 17:01

Paylaş: