Forum

windows server 2008...

Bildirimler
Hepsini Temizle

windows server 2008 r2 ts file servera dosya yonlendırme

3 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
371 Görüntüleme
(@GURCANEFE)
Gönderiler: 1607
Noble Member
Konu başlatıcı

merhaba gp policy ayarladım ve kullanıcıın masa ustu belgelerı fıle server yonlendırdım

ve yannıslıkla gp sıldım sımdı user kullanıcı ıle hesabını actıgında masa ustu bos gelıyor ve yonlendırgım dosyaya erısemdıgını soluyor

bunun nasıl coze bılırım acaba kullanıcı dosyalarına nasıl erıse bılır ben dc tum ayarları gerı aldım ama olmadı burdakı makaleye gore yaptım  asagaıdakıı yazı aslınd benı anlatıyor    kullanıcının paht yolunu nerden degıstırıyoruz

http://www.cozumpark.com/blogs/windows_server/archive/2008/04/13/windows-server-2008-file-server-n-kullan-ma-haz-r-hale-getirilmesi-w2008-file-server-resource-manager-for-user-deployment-part-2.aspx

Folder Redirection Policymizi uygularken yapmamız gereken en önemli hamle Leave the Folder in the new location when policy is removed butonu nu , Redirect the folder back to the local userprofile location when policy is removed bölümünün işaretlenmesidir.

Bunun nedeni ise eğer ihtiyaç gereği file server özelliğimizi kaldırmamız gerekirse, ve bu bölümü işaretlemeden policymizi silersek kullanıcılarımız halan daha Server üzerinde belirlemiş olduğumuz path üzerinde dosyalarını tutacaklardır. Aksi durumda Manuel olarak her kullanıcı için path yolunu değiştirmemiz gerekecek.

Gönderildi : 01/06/2010 17:43

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

Aynı policy' i tekrar yazdınız ve geri gelmedi mi? Gelmiyorsa ownership unknown olmuştur, ilgili klasöre gidip sağ click properties, security, advanced' tan owner tabına geçin, kullanıcıyı owner yaparsanız düzelir. Olmazsa kendinizi owner yapın, kullanıcıya modify yetkisi verin çeksin.

Gönderildi : 01/06/2010 18:16

(@GURCANEFE)
Gönderiler: 1607
Noble Member
Konu başlatıcı

ben butun polıcy kaldırdım

sorun su fıle server kapalı oldugunda kullanıcı ts orum actıgında yolu fıle serverda oldugu ıcın ulasamıyor path ben nasıl gerı alıp fıle server kapalı olsada kullanıcı ulasması lazım

Gönderildi : 01/06/2010 18:28

Paylaş: