Forum

Windows Server 2003...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Windows Server 2003 Dosya Paylaşımı Sorunu

4 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
747 Görüntüleme
(@gokhanyasar-2)
Gönderiler: 4
Active Member
Konu başlatıcı

Windows Server 2003 Enterprise Edition üzerinde Active Diretory, IIS, Dhcp server sorunsuz olarak çalışmaktadır. Disklerden biri olarak Active Directory üzerindeki kullanıcılardan bazılarına ve Administrator yetkisi olanlara dosya paylaşımı için yetkilendirdim ve bilgisayarlarına Ağ sürücüsü olarak tanımladım. Gün içinde sorunsuz çalışırken ansızın server diskteki dosya paylaşımını kapatıyor ve herhangi bir klasöre veya diske sağ tıkladığımda paylaşım sekmesini göremiyorum. Ancak serverı yeniden başlattığımda paylaşımlar geri geliyor. Kullanıcıların ortak disk üzerinde sadece okuma yetkileri var. Kaspersky'ın server edtion antivirüs programı var ve tarattığımda her hangi bir virüs bulmadı. Firewall olarak Astaro var ve dışarıdan bi saldırı gelmedi veya göze görünür bir açık yok. Aklıma bu soruna yol açacak birşey gelmiyor ve çok ilginç bir sorun karşılaşan yada bilen arkadaşlardan yardım bekliyorum.

Gönderildi : 30/05/2010 02:12

(@erdemcilingiroglu)
Gönderiler: 2205
Noble Member

Network'te dosya paylaşımına izin veren servisin adı. Server'dır. (Lanman) belli ki bir nedenden dolayı o stop oluyor. Event Viewer'lara baktınız mı bununla ilgili düşen bir log var mı? Saygılarımla.

Gönderildi : 30/05/2010 02:45

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

Merhaba,

Confiker virüsü bulaştıysa paylaşımlar kapanması ve server servisini durması muhtemeldir. Çözümler daha önce portalımızda konuşuldu. Buradan ulaşabilirsiniz.

Keyifli çalışmalar.

Gönderildi : 30/05/2010 03:14

(@gokhanyasar-2)
Gönderiler: 4
Active Member
Konu başlatıcı

Teşekkür ederim. Kontrol edeceğim.

Gönderildi : 30/05/2010 03:46

Paylaş: