Forum

Client'a office uyu...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Client'a office uyugulaması ve driver yüklemesi?

9 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
493 Görüntüleme
(@Anonim)
Gönderiler: 0
Konu başlatıcı

Clinet pc de var olan driver'ı silip nasıl yeniden kurabilirim? Aynı şekilde office uygulamasını silip, yeniden kurmak istiyorum? Client pc nin başına geçip denediğimde benden kullanıcı adı ve parola istedi. Benden önce server la ilgelenen arkadaş bu konu ile ilgili bana bir bilgi vermedi. Server ın kullanıcı adı ve şifresini girdim ancak kabul etmedi. Önerebileceğiniz bir çözüm var mı?  Delegate menüsü işime yarar mı? Teşekkürler.

Gönderildi : 29/05/2010 03:03

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18029
_

Merhaab,

Neden böyle bir şey yapmak istiyorsunuz?

Makinanız domaindemi?User hakkınamı sahip?

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 29/05/2010 03:08

(@Anonim)
Konu başlatıcı

Makinaların hepsi domain de. Bunu yapmak istememin sebebi client pc de office uygulamasında ya da driver daki bi sorundan dolayı dosyaların düzgün olarak çıkamaması. (sadece tek bir clientta bu sorun var). Yazıcıya gönderdiğiniz metin dosyası yazıcıya ulaşıyor ancak kenarları çizgili ve gönderdiğiniz metinden hiç bir iz olmayan bir kağıt geliyor. Başka bir client tan gönderince böyle bir sorun olmuyor. Bende sorunun driver ya da office 2007 dende olabileceğini düşündüm o yüzden böyle bir soru sordum. Teşekkürler.

Gönderildi : 29/05/2010 03:12

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18029
_

Merhaba,

Bu kullanıcı farklı bir yazıcıya yolladığında sorunsuz çıkıyormu?

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 29/05/2010 03:23

(@Anonim)
Konu başlatıcı

Hayır onu denemek aklıma gelmedi. Zaten 2 client ile farklı sorunlar yaşayınca biraz panik durumuna düştüm bi çaylak olarak.. Birinde Logo çalışmadı, diğerinde yazıcı problemi. Her neyse söylediğinizi deneyip bildireceğim. İlgilendiğiniz için tekrar teşekkür ederim.

Gönderildi : 29/05/2010 03:32

(@HakanKuveloglu)
Gönderiler: 18
Eminent Member

Merhaba,

Tahminim client pc deki kullanıcınız Kısıtlı user olduğu için program yükleme kaldırma veya driver yüklemesi yapamıyosunuz. ofis uygulamasını kaldırmaya çalıştığınızdada sizden yönetici şifresi istiyor.Client pc nin bu haklara sahip olabilmesi için denetim masası kullanıcılar bölümünden kendi kullanıcınızı administrator olarak tanıtmanız gerekli bu sayede uygulamalarınız kaldırıp tekrar yükleyebilirsiniz.

Gönderildi : 29/05/2010 19:07

(@Anonim)
Konu başlatıcı

Teşekkürler.

Gönderildi : 30/05/2010 02:42

(@HakanKuveloglu)
Gönderiler: 18
Eminent Member

Rica ederim ..

Gönderildi : 30/05/2010 17:23

(@Anonim)
Konu başlatıcı

Söylediğiniz öneriyi, uyguladım oldu. Tekrar teşekkürler.

Gönderildi : 30/05/2010 22:14

Paylaş: