Forum

hatalar zinciri

Bildirimler
Hepsini Temizle

hatalar zinciri

3 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
343 Görüntüleme
(@mehmetciroglu)
Gönderiler: 17
Eminent Member
Konu başlatıcı

MerhabaÖncelikle sistemden biraz bahsedeyim.

Server 2003 uzerine dc ve isa kurulu ve gerekli izinler verili  dhcp server da burada.

Çalışmalarında herhangi bir sıkıntı yok fakat local area connection un uzerinde unlem işareti var  bu internet baglantısını etkilemiyor. internette her siteye girilebiliyor. Sisteme birde access point bagladım o gun içersinde facebook a girebiliyordum msnden kullanabiliyordum access point ayarlarını yaptım fakat bazı makineler bazı sitelere giremiyor facebook ana sayfasına kadar girşş yapıp login olunamıyor. sayfa goruntulenemedi hatası alıyorum. ve msni açamıyor bunun nedenini çözemedim. Msn dns ile ilgili sorun oldugunu gösteriyor dns server olarak dc i göruyor herhangi bir sorun yok gibi ama dedigim gibi local area connectionda da unlem işareti var. Ne yapacagımı şaşırmış durumdayım fikri olan varmıdır.

Ayrıca windows 7 de internete çıkabiliyorken yine unlem işrati var ve internete çıkamadıgını gösteriyor.

Gönderildi : 11/05/2010 06:34

(@mehmetciroglu)
Gönderiler: 17
Eminent Member
Konu başlatıcı

hakan hocam isa ile dc kurarken izin verilmesi gereken portları yazmıştı. Benim o rule da sorun çıkmış kaldırıp kurdugumda sorun duzeldi buyuk ihtimal isadaki dns izin rule u çatladı.

Gönderildi : 11/05/2010 06:57

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18030
_

Geri bildirim için teşekkürler.Bu gibi durumlarda loggingden deny yiyen portlara bakarak gerekli kural düzenlemeleri yapabilirsiniz.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 11/05/2010 11:27

Paylaş: