Forum

etki alanından poli...

Bildirimler
Hepsini Temizle

etki alanından policiyleri alamıyor.

11 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
411 Görüntüleme
(@ErenAVCI)
Gönderiler: 5
Active Member
Konu başlatıcı

bi bilgisayarım domaine bagladım ancak domainde gecerli olan policyleri alamıyor.nasıl bi yol izlemem lazım?yardımlarınız için tesekkurler

Gönderildi : 10/05/2010 19:40

(@cihanacikgoz)
Gönderiler: 180
Reputable Member

Policy 'i kullanıcıya mı yoksa bilgisayara mı uyarladınız?

Gönderildi : 10/05/2010 19:54

(@ErenAVCI)
Active Member
Konu başlatıcı

her ikisinede uygulanan policyler var enteresan olanı server ping atabiliyorum ve domaine baglarken sıkıntı cıkarmıyor.ama baska bir pc den bu pc ye ping atamıyorum..simdi ethernet kartını degiştiricem bakalım nolcak.

Gönderildi : 10/05/2010 20:07

(@cihanacikgoz)
Reputable Member

Ping atamadığınız makinenin servislerinden firewall'ını kapatın

Gönderildi : 10/05/2010 20:09

(@ErenAVCI)
Active Member
Konu başlatıcı

o işlemi nasıl yapıyoruz..

Gönderildi : 10/05/2010 20:29

(@cihanacikgoz)
Reputable Member

Başlat (start) tan çalıştır(run) a tıklıyoruz. Buraya services.msc yazıyoruz. Karşımıza servisler gelecek. Buradan windows firewall servisini buluyoruz

.

Daha sonra üstüne gelip sağ tuşlayarak özelliklere(properties) e tıklıyoruz. Karşımıza aşağıdaki gibi ekran gelecek.

Buradan servisi durdurup startup tipini disabled(devre dışı)yapıyoruz.

Gönderildi : 10/05/2010 20:45

(@huseyinsevin)
Gönderiler: 821
Prominent Member

her ikisinede uygulanan policyler var enteresan olanı server ping atabiliyorum ve domaine baglarken sıkıntı cıkarmıyor.ama baska bir pc den bu pc ye ping atamıyorum..simdi ethernet kartını degiştiricem bakalım nolcak.

İşin ethernetle hiç bir ilgilisi yok, boş yere bu işlemi yapmayın.

Firewall u da kapatmayın, sorunu tam olarak anlaşılır bir şekilde belirtin çözümü kolay...

Gönderildi : 10/05/2010 21:38

(@ErenAVCI)
Active Member
Konu başlatıcı

bu hatayı biraz daha arastırdım.event log baktım.orda dnsapi hatası var.sanırım bu yüzden kaynaklanıyor.dns sunucusu ile baglantı problemi var.ama sorunu nasıl cözebilirim.bilgisi olan arkadaslara duyurulur.

Gönderildi : 11/05/2010 11:51

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

Server' a geçin, Start - Run - Rsop.msc enter yapın, bilgisayar soracak, sorunlu bilgisayarı gösterin, kullanıcı soracak, es geçin ve sonucu alın, uygulanmayan bir policy varsa sarı ünlem şeklinde sebebi ile beraber göreceksiniz, oradaki sonucu paylaşırsanız net sonuca gideriz.

Gönderildi : 11/05/2010 13:11

(@ErenAVCI)
Active Member
Konu başlatıcı

dediginiz gibi yaptım.kullanıcı ve bilgisayar yapılandırması uzerinde kırmızı çarpı işareti vardı.daha fazla vaktim olmadıgı için py imajından geri yukleme yaptım suanda sorunsuz calısıyor.ama sorunun kaynagını bulabilmiş deilim.

Gönderildi : 11/05/2010 14:01

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

O uyarıları okuyup oradan neden olmadığını görebilirsiniz policylerin, ona göre aksiyon alalım bizle de paylaşırsanız. Muhtemelen yanlış yere uygulanıyor.

Gönderildi : 11/05/2010 14:32

Paylaş: