Forum

Server Logon Hesabı...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Server Logon Hesabı hk.

25 Yazılar
4 Üyeler
0 Reactions
784 Görüntüleme
(@mahirulker)
Gönderiler: 133
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

2003 Exchange serverda 2 gün önce diskte 20 mb yer kalmıştı ve OWA açılmıyordu. diski boşaltmak için Server a logon olduğumda yeni bir kullanıcıyla logon olmuşum gibi bir ekran çıktı. Documents and Settings e baktıgımda  admin.EXC-XXX kullanıcı hesabından bir tane daha olduğunu gördüm fakat onun uzantısı admin.EXC-XXX.000  Bu hesaptan logon oluyor ve Exchange AD de hiç bir ayar yapamıyorum. 

Bunu nasıl düzeltebilirim ?

Teşekkürler.

Gönderildi : 06/05/2008 13:11

(@esersolmaz)
Gönderiler: 3204
Illustrious Member Yönetici

yer sıkıntısından dolayı olabilir

başka birt makinadan exch sunucusuna \\sunucuadı\c$ ile gidip gereksiz dosyaları sileblirisiniz.

daha sonrasında ise login olup durumu kontrol edersiniz.

İyi çalışmalar.

Gönderildi : 06/05/2008 13:16

(@mahirulker)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Yer sorununu çözdüm 1,5 GB boş alan var diskte.Ama hala aynı şekilde açılıyor.

Gönderildi : 06/05/2008 13:18

(@esersolmaz)

admin hakkı olan bir kullanıcı ile login olabiliyormusunuz ??

yada ideal administrator gibi bir yazılım ile uzaktan event ları çekebilirmisiniz.?

Gönderildi : 06/05/2008 13:21

(@mahirulker)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Herzamanki login olduğum hesapla giriyorum. Tek sorun farklı bir hesapla açmışım gibi açılıyor ve AD de ayar yapamıyorum. Tamam Event lara bakıcam

Gönderildi : 06/05/2008 13:24

(@mahirulker)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Source : W32Time

Event ID : 29

The time provider NtpClient is configured to acquire time from one or more time sources, however none of the sources are currently accessible. No attempt to contact a source will be made for 960 minutes. NtpClient has no source of accurate time.

Gönderildi : 06/05/2008 13:27

(@esersolmaz)

ntp tanımlaması ile alakalı sistem saati yanlış olabilme gibi bi şey ama çok zor .... başka log varmı ??

Gönderildi : 06/05/2008 15:15

(@mahirulker)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Başka hata log u yok

Gönderildi : 06/05/2008 15:35

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309

Başka hata log u yok

Selam Mahir .  Start > Search  >  created time olarak bugünün tarihini gir    *.log olarak arat bakalım neler çıkacak onlarıda bizimle paylaşırsan güzel olacaktır ...kolay gelsin

Gönderildi : 06/05/2008 15:54

(@onersezgin)
Gönderiler: 187
Reputable Member

Diskte yer kalmadığı için sistem default profilinizi yükleyememiş ve geçici bir profil oluşturmuş.

Dc nin localine log on olun ve domain admin profillerini silin daha sonra domaine tekrar admin hesabı ile log on olun yeni bir profile yaratılacak.Bu şekilde bozuk profilinizi düzeltebilirsiniz.

Tabi eğer yeni kullanıcı yaratailiyorsanız ki bu daha sağlıklı olur admin yetkilerine sahip yeni bir  kullanıcı yaratın ve onunla log on olup deneyin.

Exchange te ayar yapamamanızın sebebi admin accountuna bağlı olarak çalışan servislerin start olmama sebebi olabilir.

Bunun içinde servislere girip startup type automatic olarak tanımlı fakat start olmayan servis var mı kontrol edin. 

Gönderildi : 06/05/2008 16:06

(@mahirulker)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Başka hata log u yok

Selam Mahir .  Start > Search  >  created time olarak bugünün tarihini gir    *.log olarak arat bakalım neler çıkacak onlarıda bizimle paylaşırsan güzel olacaktır ...kolay gelsin

Tüm log larda verdiği tek hata bu

Gönderildi : 06/05/2008 16:09

(@mahirulker)
Estimable Member
Konu başlatıcı

DC nin local ine giremiyorum. Peki Başka bi admin yetkili user ile gitrip o profili silsem olurmu? Çalışmayan servis yok kontrol ettim.

Gönderildi : 06/05/2008 16:12

(@onersezgin)
Reputable Member

O zaman çok daha rahat çözüm bulma şansınız var admin yetkili kullanıcı ile log in olun ve bahsettiğiniz iki profili my computer manange advence user profiles bölümünden kaldırıp deneyin.

Ayrıca log on olduğunuz da bu kullanıcı ile exchange ve ad de ayar yapıp yapamadığınızı kontrol edin. 

Gönderildi : 06/05/2008 16:21

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309

DC nin local ine giremiyorum. Peki Başka bi admin yetkili user ile gitrip o profili silsem olurmu? Çalışmayan servis yok kontrol ettim.

Dc nin localine tabiki giremezsin  :))) local hesaplar yok olduğu için . local users and groups sekmesi dc kurulumuyla gidiyor çünkü .

exchange bu makinadamı ?  ESEUTIL çalıştırdınmı ?  disk te biraz daha yer açmayı denersen sorun kalmayacaktır .

ESEUTIL işlemi biraz uzun sürebilir  mesai sonrasında yapman daha  doğru olaacaktır ..

Gönderildi : 06/05/2008 16:23

(@mahirulker)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Dc nin localine tabiki giremezsin  :))) local hesaplar yok olduğu için . local users and groups sekmesi dc kurulumuyla gidiyor çünkü .

exchange bu makinadamı ?  ESEUTIL çalıştırdınmı ?  disk te biraz daha yer açmayı denersen sorun kalmayacaktır .

ESEUTIL işlemi biraz uzun sürebilir  mesai sonrasında yapman daha  doğru olaacaktır ..

DC nin localinden kastım, Exc in administrative tools ayarlarıyla hiç bir şekilde oynayamamam.

disk te 2 gb a yakın yer var şuan. daha fazla açamam.

Gönderildi : 06/05/2008 16:34

(@onersezgin)
Reputable Member

Dc local derken yanlış bir yorum yapmışım Özgür Bey düzeltmiş sağolsun 🙂

Siz admin yetkilerine sahip diğer bir kullanıcı ile log on olup test ettiniz mi ? 

Gönderildi : 06/05/2008 16:40

(@mahirulker)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Dc local derken yanlış bir yorum yapmışım Özgür Bey düzeltmiş sağolsun 🙂

Siz admin yetkilerine sahip diğer bir kullanıcı ile log on olup test ettiniz mi ? 

Onu deniyorum ama galiba olmayacak.

Gönderildi : 06/05/2008 16:44

(@mahirulker)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Yok. Başka bi kullanıcı hesabı ile giriş yapamıyorum.

Gönderildi : 06/05/2008 16:49

(@onersezgin)
Reputable Member

admin hesabı ile giriş yaptığınızda ayarlamaları yapamadığınız ekranda bir hata msjı alıyormusnuz bi ekran görüntüsü gönderseniz ??

Gönderildi : 06/05/2008 16:55

Sayfa 1 / 2
Paylaş: