Forum

kullanıcı izinleri

Bildirimler
Hepsini Temizle

kullanıcı izinleri

4 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
373 Görüntüleme
(@yigitbelevi)
Gönderiler: 132
Estimable Member
Konu başlatıcı

Selamlar,

server makineme uzak masaüstü ile kullanıcılar bağlanıp muhasebe programını kullanıyorlar.sistem güvenliği için kullanıcıların sabit disklere erişmesini veya içeriklerini görüntülemelerini istemiyorum.bunu nasıl sağlayabilirim.

makine güvenliğini sağlamak için sizin önerileriniz nelerdir?

ilgilenenlere şimdiden teşekkürler 

Gönderildi : 05/05/2010 03:36

(@fatihkaraalioglu)
Gönderiler: 3040
Illustrious Member

Merhaba;

w2k8 Kullanıyorsanı eğer RemoteAPP ile bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

Eğer 2k3 kullanıyorsanız RDP-Tcp Properties bölümüne gelip, Environment sekmesi bölümünde Start the floowing program when the user logs on bölümüne aktif duruma getirip Muhasebe programının exe yolunu göstermeniz yeterlidir.

kullanıcı Uzak oturum açtığı zaman sadece uygulama çalışacak olup, uygulamayı kapattığı zaman oturum son bulacaktır. Ve ts üzerinde hiç bir kaynağa erişim yapamayacaktır.

daha uzun yolları için Group Policy objelerinide kullanabilirsiniz.

Gönderildi : 05/05/2010 03:47

(@yigitbelevi)
Gönderiler: 132
Estimable Member
Konu başlatıcı

w2008r2 kullanıyorum.RemoteApp kullanmadan group policy üzerine nasıl bir kural oluşturmalıyımki kullanıcı sadece masaüstünü görsün veya açılış yaptığında sadece benim belirttiğim exe çalışsın?

İlgilenen arkadaşlara  şimdiden teşekkürler.

Gönderildi : 05/05/2010 10:06

(@fatihkaraalioglu)
Gönderiler: 3040
Illustrious Member

Merhaba;

2003 için önermiş olduğum çözüm 2008 içinde geçerli durumdadır.

Eğer 2k3 kullanıyorsanız RDP-Tcp Properties bölümüne gelip, Environment sekmesi bölümünde Start the floowing program when the user logs on bölümüne aktif duruma getirip Muhasebe programının exe yolunu göstermeniz yeterlidir.

Gönderildi : 05/05/2010 14:04

Paylaş: