Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

uninstall

6 Yazılar
5 Üyeler
0 Likes
442 Görüntüleme
(@Anonim)
Gönderiler: 0
Konu başlatıcı

Merhaba

windows 2003 servrım var. bunun içersindeki virüs yazılımı sorunlu ve kaldıramadım regfisterdan kayıtlarını kaldırdım şimdi kaldıramıyorum ve kuramıyom. serverdan programları ve kalıntılarını hangi program kaldırır.

Gönderildi : 17/04/2010 19:37

(@huseyinsevin)
Gönderiler: 821
Prominent Member

Bir başka iletimde bu tür sorulardaki şikayetimi dile getirmek istediğimde bir arkadaşımız bir dokunduk bin ah işittik diye sitem etmişti, inşallah bu soruyu okuyordur.

O soruyu okumamışlar içinse genel bir özet vereyim. Günden güne artan soruların tamamında bir çoğumuz bulmaca çözer gibi günde en az 3-4 kere bu tür soruları soranlara şu soruyu yöneltiyoruz.

"Konuyu biraz daha açarmısınız?"

Bende bu soruda yine aynı şeyi soracağım. Konuyu biraz açarmısınız? Bildiğiniz gibi dünyada yazılmış tek bir antivirüs programı yok. Hepsinin farklı yapıları olabiliyor.

Sen hangi antivirüs programını kurdunda tam olarak kaldıramıyorsun, onu belirt ki bizde sana nasıl kaldırabileceğin konusunda bir şey söyleyebilelim. Bazı antivirüs programlarının sadece bu işlem için olan tooları bile var, belki tek posta sana önerip, sorununu hızlı bir şekilde çözüme kavuşturabileceken şuan haybeye uğraşıyoruz.

Gönderildi : 17/04/2010 19:59

(@MuratFethiGumus)
Gönderiler: 68
Trusted Member

Mesaj başlığıda çok ilginç hocam,  uninstall [:S]

Gönderildi : 17/04/2010 20:24

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

İyi günler, Revo Uninstaller programı ile kaldırabilirsiniz programı işinizi görebilir.

Gönderildi : 17/04/2010 20:27

(@huseyinsevin)
Gönderiler: 821
Prominent Member

İyi günler, Revo Uninstaller programı ile kaldırabilirsiniz programı işinizi görebilir.

Revo mesela McAfee veya Symantec ürünlerinde pek bir işe yaramıyor, bunlar için firmaların kendi hazırladığı yardımcı programlar var. Onları kullanmak ve yine kayıt anahtarından bazı değerleride manuel olarak silmek gerekiyor. Bazılarının ise eklediği servisleride silmek gerekiyor. Revo sanırım sadece kayıt anahtarı değerleri ile o programa ait kullanılan dosyaları bulup siliyor.

Bu yüzden hangi antivirüs programını kaldıramadığını merak ediyorum şahsen. 

Bu arada mesaj başlığıda düzeltilebilir aslında, Uninstall ama neyin Uninstall i. Benim şahsen aklıma bölüm sebebiyle ilk gelen şey AD nin kaldırılması oldu bu başlık ile.

Gönderildi : 17/04/2010 20:44

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

Merhaba,

Forum kurallarına göre mesaj başlığını ve içeriğini düzenleyip detay verirseniz ,hızlı bir şekilde yardımcı olabiliriz.

http://www.cozumpark.com/forums/thread/650.aspx

15. Gönderdiğiniz iletilerde eğer bir sorun konusunda yardım istiyorsanız, detaylı bilgi vermeyi unutmayın. ( İşletim sistemi, hizmet paketi detayı (Service Pack), dili, sorunun oluştuğu ortam bilgisi, donanım ise özellikleri vb... )

Anlayışınız için teşekkürler.

Keyifli çalışmalar.

Gönderildi : 18/04/2010 00:31

Paylaş: