Forum

Win2008 64 bit TS &...
 
Bildirimler
Hepsini Temizle

Win2008 64 bit TS çifliğinde Office 2007 kullanımı.

adilaltun
(@adilaltun)
Üye

Slm.


Yeni kurulan Win2008 64 bit tabanlı TS çifliğinde office 2007 kullanmayı düşünüyoruz yapılan teslerde herhangi bir problemle karşılaşılmamıştır. bu konu ile ilgili herhangi bir sorun yaşayan veya tavsiyede bulunacak arkadaşlarım varmıdır acaba ileride herhangi bir handikapla karşılaşmak istemiyoruz siz değerli arkadaşlarımız bilgi ve tecrübelerini bizimle paylaşabilirmisiz acaba. Teşşekkürler.

Alıntı
Konu başlatıcı Gönderildi : 12/04/2010 15:57
Fatih KARAALIOGLU
(@fatihkaraalioglu)
Kıdemli Üye

Merhaba;


buna benzer bir postu geçtiğimiz günlerde cevaplamıştık. Terminal Server Çiftliği derken anlamış olduğum birden fazla TS' yi aynı farm altında birleştirmek ve session broker servisi ile birlikte yük dengeleme özelliğini kullanmak istiyorsunuz.


Office 2007 kullanımı, TS üzerinde herhangi bir sıkıntı oluşturmamaktadır. Fakat Session Broker ortamında birden fazla TS olacağı için ve kullanıcılar sürekli olarak farklı TS' ler üzerine (uygun durumdaki TS üzerine) bağlantı gerçekleştireceği için sahip oldukları datalara erişimde sıkıntı olabilir.


bu problemi engellemek adına Folder Redirection Policy' i ile TS kullanıcılarının datalarını ortak bir sunucu, file server üzerine yönlendirme yapmanızı önereceğim. ve böylelikle herhangi bir kullanıcı herhangi bir TS üzerinde oturum açtığı zaman datalarına rahatlıkla erişim gerçekleştirebileceklerdir.


 

CevapAlıntı
Gönderildi : 13/04/2010 05:00
Paylaş: