Forum

Ağ üzerinden X...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Ağ üzerinden XP kurulumu

6 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
563 Görüntüleme
(@bteleman)
Gönderiler: 53
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

bir adet panel-pc üzerine mecburen ağ üzerinden xp kurmamız gerekiyor, sadece bir bilgisayar için windows server üzerinde deployment service kur, imaj oluştur, vs. bunları yapmak yerine daha kolay bir yöndem var mı. Çünkü sadece bir bilgisayar. bilgisayar usb cdroomu tanımıyor. bu yüzden ağ üzerinden kurulum yapmak zorundayım.

değerli bilgilerinizi bekliyorum.

Gönderildi : 19/03/2010 14:40

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Merhaba usb cdromdan boot etmiyor dediniz usb boot özelliği yokmu ürünün?

Saygılarımla.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 19/03/2010 14:43

(@bteleman)
Gönderiler: 53
Trusted Member
Konu başlatıcı

çok şükür çözüldü karıştırırken biosu, benimde garibime gitti usb yi tanımaması neyse usb configuration bölümünden çözdüm, ilkinde okumadı ama cd-roomu değiştirince oldu.

teşekkürler.

Gönderildi : 19/03/2010 17:03

(@vasviuysal)
Gönderiler: 7889
Üye

hardiskini sökebiliyor iseniz onun üzerine kurulum dosyalarını koyup bootable yapip ordan kurabilirsiniz

Gönderildi : 19/03/2010 17:09

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Geri bildirim için teşekkürler.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 19/03/2010 19:44

(@ibrahimkozan)
Gönderiler: 1
New Member

hardiskini sökebiliyor iseniz onun üzerine kurulum dosyalarını koyup bootable yapip ordan kurabilirsiniz

işte bu yöntem tam bana lazım oldu sayın vasvi bey. yarın elime bir laptop geçecek. fujitsu siemens.  cd rom arızalı ve kontrol ettiğim kadarıyla usb boot yok.

hardisk eğer ide değilse, söküp kendi bilgisarıma takmayı düşündüm ( eski olduğu için ide olabilir diye düşünüyorum ve korkuyorum ) fakat harddiski kendi bilgisayarıma takınca içine nasıl xp dosyalarını atarım ve bootable yaparım bilemiyorum. bana yardımcı olur musunuz ?

2. aklıma gelen yöntem, kendi bilgisayarımın cd romunu ona takarsam direk cd ile yükleme yapabilirim. fakat donanım tutmazsa diye korkuyorum. 2. ihtimal tutmazsa diye bana şimdiden ilk yöntemi anlatır mısınız ? zaten o da olmazsa ağ üzerinden kurulum yapmam gerekcek onun hakkında hiç birşey ama hiçbirşey bilmiyorum vallahi 🙁

Gönderildi : 05/03/2012 06:41

Paylaş: