Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

DNS forward

6 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
400 Görüntüleme
(@AydinCavus)
Gönderiler: 37
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhaba

Şöyle bir sorum olacak

Active Directory domain adım   deneme.com.tr haliyle DNS tanımlarıda bu şekilde oluşturulmuş durumdur.

1 tanede web adresimiz var yine deneme.com.tr

Sorunum Local network'den www.deneme.com.tr  adresine gitmek istediğimizde hata veriyor.

Bunu nasıl düzeltebilirim

Tşk

Gönderildi : 05/03/2010 14:58

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Merhaba makaleler kısmında iis üzerinde web sitesi yayaımlama makalesi mevcut.Bunun için hostheader yöntemini kullanabilirsiniz.Bunun için sitede nasıl işlem yapıalcağı videolarda mevcut makalelerdede saygılarımla.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 05/03/2010 15:07

(@Anonim)
Gönderiler: 0

Selamlar Aydın ;

DNS inde deneme.com.tr    zone u ıcerısınde  yenı bır AAA  kaydı  olusturacaksın veya Cname  kaydı isim olarak www  yazacaksın ip olarak da www.deneme.com.tr  web sitenin  public  ip sını  yazacaksın.,

clientlerde  flushdns  yaptıktan sonra web sayfası  acılacaktır  eger  acılmaz  ise www.deneme.com.tr  ye  ping atıp  hangi ip yı  cozdugunu kontrol edermısın.

Teşekkürler.

Merhaba

Şöyle bir sorum olacak

Active Directory domain adım   deneme.com.tr haliyle DNS tanımlarıda bu şekilde oluşturulmuş durumdur.

1 tanede web adresimiz var yine deneme.com.tr

Sorunum Local network'den www.deneme.com.tr  adresine gitmek istediğimizde hata veriyor.

Bunu nasıl düzeltebilirim

Tşk

Gönderildi : 05/03/2010 15:12

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Merhaba,

http://www.cozumpark.com/blogs/sa_server/archive/2008/03/29/_3101_sa-server-zerinden-oklu-web-sayfas-yay-n-web-publish.aspx  bu makalede isa ksımını uygulamayın geri kalan alandaki bilgiler sorununuzu çözmek için yeterlidir.Saygılarımla.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 05/03/2010 15:17

(@AydinCavus)
Gönderiler: 37
Trusted Member
Konu başlatıcı

Cevap veren herkese teşekkürler

deneme.com.tr adresi üzerinde www kaydı oluşturarak sorun çözüldü

Teşekkürler

Gönderildi : 05/03/2010 16:28

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member