Forum

Active Directory Ku...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Active Directory Kurarken New Domain Name Seçmek?

6 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
439 Görüntüleme
(@ErtanPamukcu)
Gönderiler: 64
Trusted Member
Konu başlatıcı

Geçenlerde bir kurulum sonrası aklıma gelen bir durumu sizler ile paylaşmak engin bilgilerinizden faydalanmak istediğimi öncelikle belirtmek isterim.

Windows 2008 Ad kurulumu sırasında kurulum yaptığım yerin birim ve genel ismi kafamda bir karışıklığa neden oldu ve "birim.genel.com" adında bir domain ismi oluşturarak Ad kurulumunu tamamladık. [:$] Bilindiği üzere ve benim de aklıma gelen en kötü sonuc NETBIOS isminin "." dan sonra domain adının geçerli olması bir sub domain çağrışımı Netbios isinin "birim" diye dışında ciddi bir durum ile karşılaşırmıyım.? Bir çok model (LPT,USB,Network) Yazıcının Network üzerinden paylaşımı söz konusu.Her hangi bir Paylaşım problemi oluşurmu? Birde bu domain adını gören biri benim hakkımda ne düşünür? Şimdi den ilgi gösterip görüş paylaşan herkese çok teşekkür ederim.[:$]

Gönderildi : 24/02/2010 17:16

(@rafets-ayata)
Gönderiler: 3820
Üye

Merhaba,

Sizin hakkınızda hiç birşey düşünmezler en azından ben bişi düşünmedim.

Domain adı oluştururken dış dünyadaki domain adınızı kullanmayında geresi pek önem arz etmez.

Gönderildi : 24/02/2010 19:20

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

Merhaba,

DNS domain isimlendirmesi ile Active Directory domain isimlendirmesi benzer hiyerarsik yapılar kullanır. Örnegin: "sales.microsoft.com" bir DNS domain yapısı ismi olabilecegi gibi, aynı zamanda bir Active Directory domain ismi de olabilir.

Keyifli çalışmalar.

Gönderildi : 24/02/2010 19:30

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 33008
Illustrious Member Yönetici

Merhaba

Bu bir sorun teşkil etmez.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 24/02/2010 19:41

(@ErtanPamukcu)
Gönderiler: 64
Trusted Member
Konu başlatıcı

Bilgileriniz için Çok teşekkür ederim.

Gönderildi : 25/02/2010 02:51

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

Rica ederiz.

Gönderildi : 25/02/2010 04:21