Forum

BREDOLAB.GEN.Q Troj...

Bildirimler
Hepsini Temizle

BREDOLAB.GEN.Q Trojan - Win Serv/Exch. 2003

5 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
383 Görüntüleme
(@KaVKaZ)
Gönderiler: 34
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Dün akşam saat 9'da Mcafee Ent. Ed. antivirus programım sunucumda bredolab.gen.q adlı bir trojan yakaladı. Mcafee'nin web sitesinde Engine 5.4. ve Dats 5888 sürümünü antivirus programında kullanıyorsanız trojan'in silineceği hakkında bilgi mevcut. Bende ise sadece karantinaya aldı, şimdi Viruscan Console'dan baktığımda trojan'i görüyorum ve üzerine sağ click yaptığımda ise remove opsiyonu çıkıyor ama tereddütte kaldım.

Bu şekilde torjan'i silersem karantinadan kurtulup int. üzerinden diğer malwareleri indereceğinden çekiniyorum çünkü int.te bu trojan hakkında yazılan en önemli uyarı kendisini aktif hale getirdikten sonra diğer zararlı casus yazılımları indirdiği ile ilgiliydi.

PDF ve SWR uzantılı dosyalardan bulaşan bu trojan'i sisteme her hangi bir zarar vermeden nasıl temizleyebilirim?

Not: Konuyu nereye açacağımı bilemediğim için yanlış bir bölümde yardım istiyor olabilirim, kusura bakmayın.

Gönderildi : 11/02/2010 16:53

(@GokhanDOGAN)
Gönderiler: 780
Prominent Member

Merhana

Combofix deneyin.

Gönderildi : 13/02/2010 02:19

(@KaVKaZ)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Combofix'i kullanmak sağlıklımıdır, freeware bir yazılımı sunucumda kullanmam riskli değil mi?

Combofix Exchange yapısına her hangi bir zarar verme ihtimali nedir?

Teşekkürler.

Gönderildi : 15/02/2010 12:58

(@firatbilmis)
Gönderiler: 199
Reputable Member

Combofix çoğu zaman hayat kurtarır. Ama SQL varsa denemeyin. Büyük sorunlara yol açabilir.

Gönderildi : 15/02/2010 13:28

(@KaVKaZ)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Exchange'de SQL yok... Sql Express 2005 panda admin secure kurulumunda gelmişti demoyla beraber ama kullanmıyorum. Bu şartlar altında gönül rahatlığı ile combofix'i kullanmamı tavsiye ediyormusunuz?

Gönderildi : 15/02/2010 19:47

Paylaş: