Forum

2003 server pc leri...

Bildirimler
Hepsini Temizle

2003 server pc leri ağa dahil etme!

11 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
420 Görüntüleme
(@HAKANOZCANAK)
Gönderiler: 24
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhabalar,

sistemde arıza nedeniyle servera önceki acronis yedeğine geri yükledim tabi bu seferde bilgisayarlar ağdan düşmüş nasılsa tekrar domaine dahil etmek gerekiyor. topluca yapma yöntemi varmı yoksa tek tek gidip yapacakmıyız. aslında serverin kendi imajını yükledim tanıması gerekmezmiydi. en azından AD şifreyi resetleyince girmeliydi ama

Gönderildi : 05/02/2010 13:14

(@cenkercetin)
Gönderiler: 400
Illustrious Member Yönetici

selamlar,

bilgisayarlar ağdan düşmüş derken computers tabında mı gözükmüyorlar yoksa authentication tarafında mı bir sıkıntı var? 

Cenker Çetin

Dijital Dönüşüm Danışmanı

Gönderildi : 05/02/2010 14:14

(@HAKANOZCANAK)
Eminent Member
Konu başlatıcı

yani şifreyi resetliyorum herhangi pc de girmeye çalışında bilgsayarınız ağda değil gibi hata veriyor ve kullanıcı hesbınız kitli diyor. açsamda kilidini sonra yine intserv etki alnının doğru olmadığı vs. diyor. ama ağdan çıkarıp tekrar sokunca şifre ile açılıyor

Gönderildi : 05/02/2010 14:30

(@cenkercetin)
Gönderiler: 400
Illustrious Member Yönetici

muhtemelen SID numaraları ile ilgili bir sıkıntı olmuş..bir program vardı kayıtlı olan sidleri toplayıp AD ye ekliyordu tekrar..hatırlayabilirem eklerim.yada başka bir vb script ile olanı varsa bilen paylaşır.

Kolay gelsin. 

Cenker Çetin

Dijital Dönüşüm Danışmanı

Gönderildi : 05/02/2010 18:24

(@batuhandemirdal)
Gönderiler: 182
Reputable Member

arkadaşım merhaba bendede aynısı oldu sistemimim server çöktü acronis le aldım temiz haline ancak client pcler açılmadı bendede domainden çıkarıp tekrar domaine aldım pc'leri.ayrıca sorun neden olduğunu bilmiyorum ama bütün group policy ve active directoy uçmuştu.ancak SYSVOL diye server'da paylaşılan klasör var eğer ona ulaşabilirsen sorunun düzelebilir ancak ben ulaşamadığım için tek tek oluşuturup yaptım.

Gönderildi : 09/02/2010 15:30

(@Anonim)
Gönderiler: 0

Hakan Bey,

Acronis ile ne zaman yedek almıştınız? Muhtemelen bilgisayar hesaplarının parolaları ile ilgili sorun oluştu.

http://windowsitpro.com/article/articleid/95049/frequency-of-machine-account-password-changes.html

Gönderildi : 10/02/2010 11:26

(@HAKANOZCANAK)
Eminent Member
Konu başlatıcı

2009 9. ay da aldığım bi imajı çaktım. Daha öncede bikere yapmıştım ama pc ler ağdan düşmemişti. şimdi hepsini ağa dahil ediyorum tek tek. bide imaj atmamım sebebi gpo edit yapamıyodum izin vermiyordu! yine kullanıcılar durup duruken kitleniyordu. şimdi gpo edit ouyor ama kullanıcıların accountu google bile girse bazen kitleniyor durduk yere.

Gönderildi : 10/02/2010 11:58

(@HAKANOZCANAK)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Hakan Bey,

Acronis ile ne zaman yedek almıştınız? Muhtemelen bilgisayar hesaplarının parolaları ile ilgili sorun oluştu.

http://windowsitpro.com/article/articleid/95049/frequency-of-machine-account-password-changes.html

linktedi dosya inmiyor 🙁

Gönderildi : 10/02/2010 14:18

(@Anonim)

Merhaba Hakan Bey,

Adresteki kısa makale :

Each member of a domain has a machine account password that automatically changes every 30 days for Windows 2000 and later OSs and every seven days for Windows NT-based computers. This time interval of password change for Windows XP and later versions can be configured via Group Policy, if needed, at the Computer Configuration, Windows Settings, Security Settings, Local Policies, Security Options branch. Three settings in particular are of interest:

• Domain Member: Disable machine account password changes (DisablePasswordChange)
  • Domain Member: Maximum machine account password age (MaximumPasswordAge)
  • Domain Controller: Refuse machine account password changes (RefusePasswordChange), as the figure shows.
      Machines that fail to change their passwords after 60 days can no longer communicate with the domain.

Gönderildi : 10/02/2010 16:08

(@HAKANOZCANAK)
    Eminent Member
    Konu başlatıcı

erol abicim o adreste bide program vardı onu indirememiştim peki bu aşağıdaki gpo ları disablemı yapcam enablemi 

• Domain Member: Disable machine account password changes (DisablePasswordChange)   şeçenekler  : enable- disable  enable yaptım
  • Domain Member: Maximum machine account password age (MaximumPasswordAge)           şeçenekler  : sayı giriyosun 30 yaptım
  • Domain Controller: Refuse machine account password changes (RefusePasswordChange), as the figure shows.  şeçenekler  : enable- disable  ?

1. Machines that fail to change their passwords after 60 days can no longer communicate with the domain.
    2.  
      Gönderildi : 10/02/2010 16:22

(@Anonim)

Makalede programı bulamadım, sizden özür diliyorum. İndirme adresini vermeniz mümkün mü?

İşyerindeki etki alanı denetleyicisinde belirttiğiniz ayarlara baktım. Tamamı tanımsız ( not defined ) durumdadır.

Sorununuza çözüm olarak Acronis ile en azından haftada  bir kere yedek alabilirsiniz. Bunun yanında sık sık sistem durumu ("system state") yedeğini almanız mümkündür. Yedekleme aralığı olarak haftada bir kere olarak ifade ettim ancak işyerinizin şartlarına göre bu aralık değişebilir.

Gönderildi : 10/02/2010 16:43

Paylaş: