Forum

dcpromo /forceremov...
 
Bildirimler
Hepsini Temizle

dcpromo /forceremoval

 Anonim

Merhaba,


dns sorunları nedeniyle bir adc domainden kaldıramıyorum dcpromo /forceremoval komutu ile kaldırdığımızda AD den tamamen kalkmış olur mu? ayrıca bu adc ı illa restore modda mı acılacak yoksa normal olarak acıp kaldırabilir miyiz?


birde adc yi dcpromo /forceremoval ile domainden kaldırdıktan sonra aynı sunucuyu tekrar domainde adc yapabilir miyiz? 

Alıntı
Konu başlatıcı Gönderildi : 05/02/2010 01:40

Muammer KOSEOGLU
(@MuammerKOSEOGLU)
Üye

Merhaba.


http://www.cozumpark.com/blogs/windows_server/archive/2008/03/30/ula-lmyan-additionel-domain-controller-in-active-directory-den-kald-r-lmas-ntdsut_3101_l-tools-with-metadata-cleanup.aspx


Buradaki NTDSUTİL komut satırındaki işlemleri gerçekleştirmeniz gerekir.


Bu işlemleri yaptıkdan sonra  farklı bir SİTE de ise NTDS database silineceği için gönül rahatlığı ile manuel silebilirsiniz.

CevapAlıntı
Gönderildi : 05/02/2010 02:17

Ugur DEMIR
(@ugurdemir)
Onursal Üye

Merhaba,


Ortamda DC ve ADC varsa, ADC ulaşılamıyor ve kaldırılamıyorsa,


  http://www.cozumpark.com/blogs/windows_server/archive/2008/03/30/ula-lmyan-additionel-domain-controller-in-active-directory-den-kald-r-lmas-ntdsut_3101_l-tools-with-metadata-cleanup.aspx   makaleyi uygulamalısınız.


dcpromo /forceremoval ile kaldırmayı denerseniz tüm domain ve DC zarar görecektir ki, forceremoval kullanırsanız daha sonra tüm domaini yeniden kurmak durumunda kalırsınız.


Keyifli çalışmalarç

CevapAlıntı
Gönderildi : 05/02/2010 02:21

alarga
(@alarga)
Üye

merhaba ben sbs2003'den Windows 2008 STD migration yaptın Ayrıca birde ISA 2006 STD server kurdum bunuda ADC olarak sisteme bağladım şimdi ADC'de problem var dcpromo ile kaldıramıyorum.


Sorum şu bahsettiğiniz gibi NTDSUTIL işlemini DC üzerinde yaptım ve ADC sildim. sonra benim bu ADC üzerinde tekrar dcpromo  yoksa dcpromo /forceremoval demem gerek bu işlemden sonra tekrar domain join edip member olarak çalıştırabilirmiyim? ADC'nin local network kartını disable edeyimmi ?

CevapAlıntı
Gönderildi : 14/05/2010 14:22

CozumPark
(@cozumpark)
Onursal Üye Yönetici

ISA' yı stop edin, ADC ' yi dcpromo forceremoval ile sistmden kaldırıp PDC üzerinde NTDSUTIL aracılığıyla kalıntıları temizleyin. ISA' yı mümkünse DC üzerinden kaldırıp başka makineye kurup sonra tekrar ADC' yi ayağa kaldırın.

CevapAlıntı
Gönderildi : 14/05/2010 14:30

alarga
(@alarga)
Üye

Cevabımız için teşekkür ederim öncelikle.


Ancak burda başka bir makalede önce NTDSUTIL yapın sonra dcpromo /forceremoval yapın diyor.  önce dcpromo /forceremoval yaparsam domain zarar vereceği yazıyor. Önce hangi işlemi yapmam gerekiyor  


Şu an için ISA server başka bir bilgisayara burabilmem mümkün değil. O zaman sadece Member olarak bıraksam herhangi bir problem olmaz sanırım. önümüzdeki dönem sanallaştırmaya gideceğim için ayrıca bir ADC kurarım.


Teşekkürler

CevapAlıntı
Gönderildi : 14/05/2010 15:02

Paylaş: