Forum

group policy mi ve ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

group policy mi ve active directory export ve import etmek.

6 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
867 Görüntüleme
(@batuhandemirdal)
Gönderiler: 182
Reputable Member
Konu başlatıcı

arkadaşlar ben yeniden serverı kurucam ancak benim kurduğumda yapıtğım ayarladığım policyler ve tüm kullanıcılar export nasıl edebilirim.yeniden kurduğumda import ettiğimde aynı sorunsuz şekilde çalışır mı?

Gönderildi : 04/02/2010 17:02

(@m-hakancan)
Gönderiler: 1866
Noble Member

Merhabalar;

Domain Controller nızın Eğer Windows Server 2003 ise ntbackup yazılımı ile Windows Server 2008 ise Windows Server Backup yazılımı ile System State yedeğini almanız yeterli olacaktır. Group Policy de ki ayarlarınızı da dilerseniz Group Policy Management Console da Group Policy Objects kısmında yedeklemek istediğiniz policy lerinize sağ tıklayıp Backup dedikten sonra yedek alınacak yeri belirtip açıklamasını da dilerseniz ekledikten sonra yedekleme işlemini tamamlamış olursunuz.

Kolay gelsin...

Gönderildi : 04/02/2010 17:25

(@batuhandemirdal)
Reputable Member
Konu başlatıcı

benim başıma daha önce geldi,server virüs girmişti bende ntbackup temiz hali sadece cnin almıştım.aynı şekilde restore ettim ancak kullanıcı adları group policyler gelmedi bunun sebebi ne olabilir.yerel disk d de falan tutulmaz herhalde?

Gönderildi : 04/02/2010 17:40

(@m-hakancan)
Noble Member

Merhabalar;

System State yedeği c yedeğinden farklıdır. İçerisinde Active Directory veritabanı SYSVOL vs nin bulunduğu bir yedektir. Sadece System State yedeği almanız group policy leri de yedeklerini alıp sonra restore etmeniz yeterli olacaktır. Bunun testini yapabilirsiniz. Sisteminizin ntbackup ile yedeğini alırken System State seçtikten sonra sanal bir sisteme bu system state yedeğini dönmeyi deneyebilirsiniz.

Not: SystemState yedeği SYSVOL klasörünün yedeğini aldığı için Group Policy de ki policy lerinizde yedeklenmiş olacaktır. Dolayısıyla ekstradan Group Policy üzerinden yedek alınmasına gerek yoktur.

Kolay gelsin...

Gönderildi : 04/02/2010 20:55

(@batuhandemirdal)
Reputable Member
Konu başlatıcı

çok teşekkür ederim.

Gönderildi : 05/02/2010 11:44

(@m-hakancan)
Noble Member

Rica ederim.