Forum

server 2k3 system s...

Bildirimler
Hepsini Temizle

server 2k3 system state yedeğine geri dönme

8 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
432 Görüntüleme
(@MuhammetYILMAZ)
Gönderiler: 162
Reputable Member
Konu başlatıcı

başlık tam açıklayıcı olmadı ama neyse. Bir müşterimde tek DC var ve yeniden kurmam lazım. Yeniden kurduktan sonra System State yedeğinden geri dönebilirmiyim. Bu durumda sizin yedekleme stratejiniz ne olurdu.

Gönderildi : 24/01/2010 13:02

(@Anonim)
Gönderiler: 0

İşletim sistemini kurduktan sonra sistem durumu yedeğini yükleyebilirsiniz. İşletim sistemini kurduktan hemen sonra service pack durumunu dikkate almanız gerekir. Sistem durumunu geri yüklemeden evvel ilgili service pack kurulmalıdır.

Gönderildi : 24/01/2010 14:25

(@MuhammetYILMAZ)
Reputable Member
Konu başlatıcı

pek sstem state i geri yüklemden önce active directory yi kurmam gerekiyormu ?

Gönderildi : 24/01/2010 15:43

(@Anonim)
Gönderiler: 0

Sistem durumu, Active Directory veritabanının yedeğini içerir. İşletim sistemi ve gerekirse service pack kurulumunu yaptıktan sonra başka hiçbir işlem yapmadan doğrudan sistem durumunu geri yükleyin.

Gönderildi : 24/01/2010 15:45

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

Aynı domian ismi ile kurulumu yapınız. Daha sonra system state yedeğini yükleme yapınız. Eski domain sid ile yeni kurulan sid ayarlanmaları için ise,

Relative ID (RID) master rolü : Object SID = Domain SID + RID ayarlayacaktır.

http://www.cozumpark.com/blogs/windows_server/archive/2008/03/28/active-directory-backup-schedule-password-reset-restore-and-repair.aspx

Keyifli çalışmalar.

Gönderildi : 25/01/2010 18:18

(@ahmettuna)
Gönderiler: 9
Active Member

elimizdeki dc lerden bir tanesinin hdd si arıza yaptı. haftalık yedek alıyordum. server 2k3 ü yeniden kurdum sp yi kurdum. donanımları tanıttım ve system state yedeğinden geri yükledim ve boom. server açılmadı. daha sonra yine kurulum yaptım. sp kurdum, donanım tanıttım. windows update üzerinden güncellemelerini yaptım. üstünde kurulu olan diğer programları da kurdum ve son olarak yedekten system state i, windows klasörünü ve document and settings klasörünü de geri yükledim. ve server açıldı. domain olduğu gibi geri geldi. her şeyi ile beraber. fakat yedeğim bir haftalıktı ve yedek tarihi ile diskin arızalnadığı tarih arasındaki sürede bir pc yi formatlamıştım. bir tek bu pc domain de oturum açamadı. onu da domainden çıkarıp tekrar domain e katınca düzeldi. tavsiyem zamanın varsa sanal ortamda önce deneme yapman.

Gönderildi : 25/01/2010 18:47

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

Her daim sanalda deneme yapıp, reele taşımak gerekli. Geçmiş olsun. Geri bildirim için teşekkürler.

Gönderildi : 25/01/2010 21:08

(@MuhammetYILMAZ)
Reputable Member
Konu başlatıcı

malesef deneme imkanım yoktu :). birkaç defa problem yaşadım. Daha önce ie8 yüklüymüş sistemde. ie8 i kurup o şekilde system state e geri döndüm sorun olmadı. Yardımınız için teşekkürler. İyi Çalışmalar

Gönderildi : 01/02/2010 12:51

Paylaş: