Forum

Backup Projesi

Bildirimler
Hepsini Temizle

Backup Projesi

27 Yazılar
16 Üyeler
0 Likes
988 Görüntüleme
(@beyhanosmanoglu)
Gönderiler: 52
Trusted Member
Konu başlatıcı

Arkadaşlar.

Tümüyle 2003 ailesi bir sistemde backuplama projesi hazırlanıp hızlı bir şekilde yürürlüğe konması gerekiyor. Sistem şu ; 

1 tane - Server 2003 std R2 üstünde  DC + Exch + IIS + Faxsrv ( Exchange data ortalama 60 gb )

1 tane - Server 2003 std R2  üstünde ADC + Filesrv + Wildfire koşuyor ( 85 kullanıcının ortalama 150 GB datası bu serverda iki hafta içinde 110 client olcak )

3 tane - Server 2003 std üstünde SQL2000  LOGO, NEBIM ve KORGUN gibi programların db leri var ( toplamda ortalama 35 GB db boyutu ) şu an yedekleri DMP ile var olan external hdd lerin üstüne alıyor

1 tane - Server 2003 std üstünde ISA2004 koşuyor.

1 tane - Server 2003 std üstünde Terminal server hizmeti koşacak. ( 20 kullanıcı logon olacak hedef 130 )

1 tane - Server 2003 SBS down durumda ( std a çevirip onada bi iş vercem boş durmasın  )

Toplamda 8 server, 110 client logon durumda , 100 kadar exch mail box ve  günlük ortalama 250 gb data yedeklenecek ( giderek artıyor.)

Bu sistem için bir backuplama projesi için fikirlerinizi ve destek verebilecek firmalar belirtirseniz sevinirim. Teşekkürler.

Gönderildi : 24/04/2008 15:30

(@ErtanKURUN)
Gönderiler: 686
Honorable Member

Merhaba;

Yönetimi ve çalışması açısından ARC Serve tavsiye edebilirim çok başarılı ve kullanışlı bir back-up yazılımı

Gönderildi : 24/04/2008 17:25

(@onersezgin)
Gönderiler: 187
Reputable Member

Symentec backup exec te düşünülebilir.

Gönderildi : 24/04/2008 17:27

(@beyhanosmanoglu)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhaba;

Yönetimi ve çalışması açısından ARC Serve tavsiye edebilirim çok başarılı ve kullanışlı bir back-up yazılımı

ARC server hakkında elinizde döküman varmı ?

Gönderildi : 24/04/2008 21:41

(@cozumpark)
Gönderiler: 16309
Illustrious Member Yönetici

BAB  olarak adlandırılan ürünü sitesinden inceleyebilirsiniz .

.

http://www.ca.com/us/products/product.aspx?id=1167  

Gönderildi : 24/04/2008 22:52

(@ErtanKURUN)
Honorable Member

Merhaba;

ARC server hakkında elinizde döküman varmı ?

Merhaba

Elimde Arc serve için 30mb pdf döküman var isterseniz atabilirim..

Gönderildi : 24/04/2008 22:59

(@ismailcelikbas)
Gönderiler: 315
Reputable Member

ertan abi upload yaparmisin abi bir yere cekelim zamanin varsa bende incelemek istedim.

Gönderildi : 24/04/2008 23:10

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32993

Merhaba

aşağıdaki senaryolar belki size yardımcı olabilir

http://cozumpark.com/photos/teknik/picture14684.aspx

http://cozumpark.com/photos/teknik/picture14685.aspx

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 24/04/2008 23:24

(@ErtanKURUN)
Honorable Member

ertan abi upload yaparmisin abi bir yere cekelim zamanin varsa bende incelemek istedim.

Merhaba;

Arcserve http://rapidshare.com/files/110103629/Arcserve.rar.html   umarım işinize yarar arkadaşlar dökümanlar türkçedir kolay gelsin

Gönderildi : 24/04/2008 23:38

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)

Değerli arkadaşlar ;

forum u sahiplenen sizler lütfen önce öz kaynaklarımızı kullanalım . Dosyalar ve resimler bölümüne bir göz atın bence böylece gelen sorularda ilk olarak kaynaklarımız aklımıza gelir .

Emeğiniz için teşekkürler.

Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 25/04/2008 00:10

(@ErtanKURUN)
Honorable Member

Değerli arkadaşlar ;

forum u sahiplenen sizler lütfen önce öz kaynaklarımızı kullanalım . Dosyalar ve resimler bölümüne bir göz atın bence böylece gelen sorularda ilk olarak kaynaklarımız aklımıza gelir .

Emeğiniz için teşekkürler.

Hakan kusura bakma unutmuşum dosyalar bölümünü orda zaten upload edilmişti haklısın tekrar özür dilerim

Gönderildi : 25/04/2008 00:20

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)

Ertan hocam özürlük bir şey yok ya sadece ben bilgi için yazdım .

Gönderildi : 25/04/2008 00:52

(@beyhanosmanoglu)
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhaba

aşağıdaki senaryolar belki size yardımcı olabilir

http://cozumpark.com/photos/teknik/picture14684.aspx

http://cozumpark.com/photos/teknik/picture14685.aspx

Hocam örnek verdiğiniz sistem yapısı neredeyse aynı aktif olan yine 6 server var sadece bazı roller yer değiştirmiş. Siz olsanız bunun için Acronis yerine Arcserve ve Symantec Backup Exec ten hangisini seçerdiniz. Arcserve yi inceledim ancak tamamını okumak biraz zor, işleyiş mantığı olarak iki üründe birbirlerine benzediğini gördüm yanlış ise düzeltin lütfen.

Hakan hocam ve diğer arkadaşlar tecrübelerinizden paylaşırsanız memnun olurum. Teşekkürler.

Gönderildi : 25/04/2008 15:39

(@EnginBacak)
Gönderiler: 169
Estimable Member

BrightStor ARCserve Backup R.11.5 SP3  yazılımını öneririm.Sistemin de bulunan exchange server,SQL server için de ayrıca agent larini satin alman gerekir.Ya da nt backup ile exchange backupini bir diske alip ARCserver e gidip oradan almasını söylersin o zaman agent a gerek kalmaz ve fiyat bazin da iyi bir şekilde tasarruf yapmış olursun.Aynısı SQL için de geçerli.

Gönderildi : 25/04/2008 16:14

(@beyhanosmanoglu)
Trusted Member
Konu başlatıcı

BrightStor ARCserve Backup R.11.5 SP3  yazılımını öneririm.Sistemin de bulunan exchange server,SQL server için de ayrıca agent larini satin alman gerekir.Ya da nt backup ile exchange backupini bir diske alip ARCserver e gidip oradan almasını söylersin o zaman agent a gerek kalmaz ve fiyat bazin da iyi bir şekilde tasarruf yapmış olursun.Aynısı SQL için de geçerli.

Evet maliyet açısından mantıklı ancak Exchangein yedeğini nt backup ile aldığımızda Arcserve ile bireysel olarak bir mail yada bir öğenin geri dönüşümünü sağlayabilecekmiyiz. ?

Gönderildi : 25/04/2008 16:39

(@esersolmaz)
Gönderiler: 3204

Beyhanım eger bu iş benim için önemli maddi açıdan bu proje için iyi bütçe ayrılmasını saglarım diyosan tivoli araştır derim...

Gönderildi : 25/04/2008 16:44

(@EnginBacak)
Gönderiler: 169
Estimable Member

Exchange de aldığın *.bkf dosyasını ARCserver de restore edip daha sonra da nt backup restore islemini yapabilirsin.Sayet ben bu sekilde kullanıyorum.Hem bir diskde exchange backupim olmus oluyor.Hem de backup kasedine almıs alıyorum günlük olarak.

Gönderildi : 25/04/2008 17:03

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)

Bahsi geçen her 3 yazılımda işini görür . Yani bu yazılımlar çok profesyonel yazılımlardır ve senin yapını hiç zorlanmadan yönetebilirler. Benim kişisel tercihim Symantec Backup Exec dir.

Gönderildi : 25/04/2008 17:13

(@ozkanaktekin)
Gönderiler: 36
Trusted Member

Acronis'in Türkiye distribütörü olan kavi bilgisayarla bir görüşün isterseniz kavi.com.tr de iletişim bilgileri var.

Gönderildi : 25/04/2008 17:40

Sayfa 1 / 2
Paylaş: