Forum

exchange server dış...

Bildirimler
Hepsini Temizle

exchange server dışarıya mail gönderme ve alma problemlemleri.

4 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
442 Görüntüleme
(@eren12121212)
Gönderiler: 36
Trusted Member
Konu başlatıcı

merhaba arkadaşlar microsoft exchange server 2007 kullanıyoruz.mail sunucumuz dışarıya açık.iç ve dış maillerimiz exchange server üzerinden çalışıyor.genelde çok fazla problem çıkarmıyor yalnız bazen gönderdiğimiz mailler çok geç iletiliyor. hata mesajı olarakta şu maili gönderiyor

Bu ileti henüz teslim edilmedi. Microsoft Exchange iletiyi sizin yerinize teslim etmeye çalışmaya devam edecek. Bu ileti 14.01.2010 11:07:08 (GMT+02:00) Bükreş gününe kadar teslim edilmeye çalışılacak. İleti o zamana dek iletilemezse, Microsoft Exchange bunu size bildirecek.

bu mesajı verdiğinde gece geç saatlerde iletiliyor mail.mail trafiğimizde buna benzer problemlerle karşılaşıyoruz bazen.

fikri olan arkadaşlar yardımcı olurlarsa sevinirim. 

Gönderildi : 12/01/2010 18:22

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32987
Illustrious Member Yönetici

Merhaba

Bu standart bir delay mesajı ... gönderdiğiniz bu mesajı karşı sunucuya iletmeye çalışmış ama muhtemelen diğer sunucu cevap vermiyor.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 13/01/2010 02:23

(@TahsinSahin)
Gönderiler: 163
Reputable Member

Hakan Hocam Aynı problemi bende yaşıyorum.Bunu gidermek için ne yapmak lazım.Yani bu mail bana geldi ama aynı zamanda karşı tarafada iletildi anlamında mı yoksa karşı tarafa iletilmedi anlamında mı.

Gönderildi : 18/01/2010 12:42

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32987
Illustrious Member Yönetici

bunu siz gideremezsiniz , yukarıda da belirttim bu uzak sunucu ile ilgili bir durum.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 18/01/2010 15:24

Paylaş: