Forum

dc ve ad 2000 serve...

Bildirimler
Hepsini Temizle

dc ve ad 2000 serverdan 2003 r2 servera taşıma

8 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
428 Görüntüleme
(@farukcakir)
Gönderiler: 104
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba arkadaşlar konu başlığı ile ilgili makaleleri inceledim.Yanlız benim yapmak istediğim şudur ;

1 adet 2000 server var ve artık formatlamak ve yeniden kurulum yaparak 2003 R2 geçirmek istiyorum.Servere 100 clint bağlı , yedek bir pc oluşturarak 1 günlük bir süre içerisinde clintlara yeni dns üzerinden hizmet vereceğim ve elimdeki makinayı formatlayıp tekrar kurduktan sonra clintları eski makınaya taşıyacagım.

Bunun için öncelikle yenş bir domain olusturacagımdan dolayı kullanıcıların ad hesaplarını ve dc kayıtlarını yedekleyıp yeni kuracagım 2003 r2 almam gerekliki bunu yaparken kullanıcıların login sırasından desktop ayarlarının degısmemesını saglamalıyım.

Kısacası aynı makına adı ve aynı domain uzantılı dc ve ad server olusturacagım...

Sorunum şudurki.Bu şekilde bir yapı oluşturdugumda clint desktop ayarları degısırmı.Yani ayrı bir desktop acılırda kullanıcıların dosyaları eski hesaplarında varolan masa ustlerınde kalırmı?

Kalmaması için neler yapmalıyım...

Şifre ve kullanıcı adlarının degısıklıgı olmaması ıcın neler yapmalıyım.

Yeni makınayı adc ekleyemıyorum cunkı 2000 makına tamamen kendını bıtırmiş durumda ne ad nd dc adam gıbı calısıyor.

Önerilerinizi beklemekteyım sımdıden tesekkurler....

Gönderildi : 07/01/2010 12:38

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18028
_

Merhaba,

Öncelikle rahat çalışabilmeniz için bu işi önce hafta sonuna planlayın.

Sonra düzgün bir şekilde 2003 dc nizin planlamasını yapın hangi roller çalışacak nasıl konfigüre edilecek kurulum öncesi her şey eksiksiz olsun.

Daha sonra kurulumu yapın.Sonra teker teker tüm kullanıcıları sisteme alın.

Yeni domainde sid yapısı değişeceğinden dolayı aynı isimle kursanız dahil sorun oluşacaktır kullanıcıları domainden çıkarıp tekrar almanız gerekecektir..Bu nedenle profile taşıma programları vasıtası ile kullanıcıların profillerini export import edebilirsiniz.microsoftun bu fastwiz toolu ile taşıma yapabilirsiniz.Ayrıca 3.party yazlıımlarda mevcut.

Saygılarımla.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 07/01/2010 12:50

(@farukcakir)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhab Rıza Bey öncelikle hızlı cevap için teşekkurler.Hafta sonu için bir plan oluşturmuştum kafamda yanlız kullanıcıların eski dc ve ad deki profillerini yani masa üstü yapılarını nasıl yapacağımdan kuşkuluydum tavsiyeniz üzerine fastwiz toolu inceleyeceğim.Profilleri bu tool ile taşımam durumunda kullanıcılar pclerini eski görünümlerinde hiç kayıpsız göre bileceklermidir? ve biraz bilgi verirmisiniz profil taşımakla ilgili.

Gönderildi : 07/01/2010 13:02

(@farukcakir)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhab Rıza Bey öncelikle hızlı cevap için teşekkurler.Hafta sonu için
bir plan oluşturmuştum kafamda yanlız kullanıcıların eski dc ve ad deki
profillerini yani masa üstü yapılarını nasıl yapacağımdan kuşkuluydum
tavsiyeniz üzerine fastwiz toolu inceleyeceğim.Profilleri bu tool ile
taşımam durumunda kullanıcılar pclerini eski görünümlerinde hiç
kayıpsız göre bileceklermidir? ve biraz bilgi verirmisiniz profil
taşımakla ilgili.

Gönderildi : 07/01/2010 13:03

(@www-rizasahan-com)
_

Evet bu tool ve 3.party toollar başarılılar yalnız yeni bir sisteme geçiyorsunuz sistemin ayağa kalkması sırasındaki sorunlara kullanıcıları hazılamanız lazım.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 07/01/2010 13:10

(@farukcakir)
Estimable Member
Konu başlatıcı

Peki bu tool ile değilde yenı kuracagım ad vd dc ye eski 2000 den alacagım ad ve dc yedekleri ile profil yapılarını aktaramazmıyım...

Gönderildi : 07/01/2010 13:32

(@farukcakir)
Estimable Member
Konu başlatıcı

şöyle bir sorun var denemek için kurdugum dc ye aldıgım clint desktop boot ayarları aynen diğer domain üzerinde kaldı ve dedıgınız tool ile yaptıgım işlemde herhangı bır ayarı tasımadıgını gordum...

Gönderildi : 07/01/2010 13:45

(@www-rizasahan-com)
_

Merhaba bunun için forensit programınıda deneyebilirsiniz.

Saygılarımla.

Gönderildi : 07/01/2010 14:21

Paylaş: