Domain dışından pay...
 
Bildirimler
Hepsini Temizle

Domain dışından paylaşıma erişmek  

  RSS
ziddiri
(@ziddiri)
Üye

Merhaba,

Şuanda bir depolama sistemi kurma üzerine uğraşıyorum. Cluster ile A/P şeklinde bir file server sistemi kuracağım. Fakat activedirectory, cluster ve fileserver üzerinde çok fazla tecrübem yok. Cluster illaki ActiveDirectory istediğinden dosya paylaşımları da AD içinde olacaktır haliyle. Fakat ağdaki makineleri bazı sebeplerden dolayı AD'ye bağlayamam. Bu yüzden workgroup makineleri AD'ye katmamı tavsiye etmeyin lütfen. Yani bütün makineler domain içinde olmayacak ve kendilerine ait workgroup sistemi içinde olacaklar. Workgoup olarak çalışan ve AD'ye dahil olmayan bu kullanıcıların Cluster server'daki dosya paylaşımlarına kendilerine ait kullanıcıadı ve şifre ile erişmelerine izin vermek istiyorum. Böyle bir şey söz konusu olabilir mi? Kısacası AD'ye dahil olmadan dosya paylaşımlarına erişelebilir mi? Yok mümkün değilse, bu yapıyı muhafaza ederek başka bir yol önerebilir misiniz?(Active directory dışında...)

 İyi günler.

Alıntı
Gönderildi : 04/01/2010 23:48
Rıza ŞAHAN
(@www-rizasahan-com)
Değerli Üye Forum Yöneticisi

Merhaba,


Domaine member bir paylaşım oluşturduğunuzda buraya erişmeye çalışıp domain üyesi olmayan ilgisayarlar için bir username password ekranı ile karşılaşırsınız.


İşletim sisteminiz (domaine üye olmayan) xp pro,wista ve win7 ise bu girdiğiniz kullanıcı adı şifreyi alttaki checkboxu işaretleyip benim anımsa seçeneğini seçerseniz  tekrar tekrar girmekten kurtulursunuz.


Ben iş yerinde domain üyesi olmayan bilgisayarlarımda paylaşımlara bu şekilde erişiyorum bir problem yok.


Saygılarımla.

CevapAlıntı
Gönderildi : 04/01/2010 23:52
Paylaş: