Forum

Yazıcı Eklemek

Bildirimler
Hepsini Temizle

Yazıcı Eklemek

8 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
434 Görüntüleme
(@MertKSK)
Gönderiler: 11
Active Member
Konu başlatıcı

Çalıştığımız Şirkette Bozuk bir active directory yapısı ve tüm ayarları garipleştirilmiş bir sistem var işe başlayalı cok az oldugu için tam anlamıyla çözemedim. Sizlere sorum şu şekilde

Print server kullanmadıgımız için yazıcıları Lpt ile bağlıyorum o bilgisayara kuruyorum paylaşımdan da Dizinde göster diyerek tüm ağın bu yazıcıyı görmesini ve kullanmasını sağlıyorum ancak söyle bir sıkıntı var bir kaç bilgisayara yüklediğim yazıcıya paylaşım dediğimde dizinde göster diye bi alan yok bunu nasıl cıkartabilirim ekstra bi ayarı varmı ornek görmek isterseniz resminlerini koyabilirim

Yardımlarınız için teşekkür ederim şimdiden

Gönderildi : 31/12/2009 14:13

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18026
_

Merhaba kurulumunu yaptığınız yazılıma paylaşım verin.

Daha sonra kurmak istediğiniz bilgisayara gidin başlat-->çalıştır--> \\yazici_bilgisayari_ismi  yazın ve o pcdeki paylaşılan öğeleri görün.

Daha sonra printeri çift tıklatıp kurulumu yapın.Paylaşım var ve pcler birbirini görüyor ise normal şartlarda eklemeniz gerekir.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 31/12/2009 14:19

(@serhatozer)
Gönderiler: 39
Trusted Member

Merhabalar

O bir kaç tane bilgisayar active directory üzerinde farklı bi ou'ya mı dahil?O bilgisayarlara farklı bir yasak uygulanmış olabilirmi?Konuyu biraz acarmısınız.Resimde koyarsanız fena olmaz.

Gönderildi : 31/12/2009 14:19

(@MertKSK)
Active Member
Konu başlatıcı

/

Resim linki Koydum. Sistem Sorunlu zaten O şekilde ip yada isim yazıp paylaşımda olan yazıcıları göremiyosunuz.

Tek yol bu dizin olayı bunuda bazı bilgisayarlarda göremiyorum aynı yazıcı aynı kurulum olmasına rağmen

Hepsi Aynı domain içersinde

Gönderildi : 31/12/2009 14:28

(@www-rizasahan-com)
_

Bunun için

Basit dosya paylaşımını kullan sekamsini kaldırıp deneyebilirmisiniz.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 31/12/2009 15:29

(@MertKSK)
Active Member
Konu başlatıcı

denedim hiç bir değişiklik yok. service pack 2 yada 3 olmasıyla alakalımı diye düşünmeye başladım

Gönderildi : 31/12/2009 18:21

(@www-rizasahan-com)
_

Bende tüm yazıcıalrda o seçenek aktif nette arattım bulamdım sp3 kulalnıyorum ben sorun yok.

Gönderildi : 31/12/2009 18:37

(@MertKSK)
Active Member
Konu başlatıcı

Bazı bilgisayarlarda tüm yazıcıları dizine ekle kısmını görebiliyosunuz. Ama bazılarında göremiyorum. Bunun nedeni büyük ihtimalle etki alanı probleminden diye düsünüyorum. Yardımlarınız ve fikirleriniz için teşekkür ederim 

Gönderildi : 04/01/2010 21:51

Paylaş: