Forum

2003 terminal serve...

Bildirimler
Hepsini Temizle

2003 terminal server lisans sorunu ?

6 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
311 Görüntüleme
(@AbdullahDuru)
Gönderiler: 55
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhabalar,

2003 terminal server bağlanırken  "yerel bilgisayarın erişim lisansı yükseltilemediğinden veya yenilemediğinden uzak oturumun bağlantısı kesildi."

böyle bir uyarı veriyor terminal server lisans bölümünden kontrol ettiğimde lisansları görüyorum fakat sanırım temprory lisans tan kullanıyor hala sistem nasıl kurtulabilirim bu problemden ilginiz için teşekkürler.

Gönderildi : 22/12/2009 16:06

(@eroldursun)
Gönderiler: 2170
Famed Member

ts lisans server kurulu mu ? ts cal lisanslama modelin nedir ?

ts lisanlarını user mı device mi olarak satın aldın.

licmgr ile baktığınızda lisans server karşına geliyor mu ?

aynı ekrandan temp lisans almış aygıtları görüyor musun ?

temp lisans almış makinadan registerdan mslicesing diye bir alan var silip deneyebilir sin ?

Gönderildi : 22/12/2009 16:43

(@AbdullahDuru)
Trusted Member
Konu başlatıcı

1- windows 2003 server TS Per user Cal  (terminal server lisans bölümünden baktığımda bu şekilde görünüyor)

2- terminal services confugration dan baktığımda  server settings te licensing per device olarak görünüyor (sanırım burasıda yanlış girilmiş)

3- licmgr baktığımda orda lisansımı görebiliyorum

4- evet görebiliyorum (issues 83 görünüyor)

5- ts kurulu olan server üzerinden mslicensing anahtarını sildim ama restart edemedim restart etmem gerekiyorumu?

ilginiz için teşekkürler

Gönderildi : 22/12/2009 19:05

(@AbdullahDuru)
Trusted Member
Konu başlatıcı

problem çözüldü teşekkür ediyorum.

lisan ayarını per user yaptım  ve ms lisensing anahtarını silince düzeldi şimdilik bir sorun yok

Gönderildi : 22/12/2009 19:12

(@eroldursun)
Gönderiler: 2170
Famed Member

geri bildirim için teşekkürler.

lisans anahtarını clientten silmeniz gerekiyordu.

Gönderildi : 22/12/2009 20:21

(@Anonim)
Gönderiler: 0

Herkese merhaba,

Benimde benzer bir sorunum var ve yeni bir topic açmadan burda sormak istedim.

Bir yerde TS (Server 2003) kurulumu yaparken lisanslama olarak per device seçilmiş. Halbuki lisanlar Per User CAL. Bu ayarı Terminal Service Configuration penceresinde Licensing bölümünden değiştirsem başka yerden bir işlem yapmama gerek varmı (Lisans serverın kaldırılıp tekrar kurulması veya clienttan registry içinden lisansın silinmesi gibi), bu ayarı per user olarak değiştirdiğimde çıkabilecek olası sorunlar ne olabilir (Kullanıcı bağlantılarının kopması veya bağlanamama gibi).

Teşekkürler, iyi çalışmalar.

Gönderildi : 26/07/2010 15:14

Paylaş: