Forum

Windows 2008 Server...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Windows 2008 Serverda Terminal Yazıcı Hatası

4 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
417 Görüntüleme
(@muratyorulmaz)
Gönderiler: 295
Reputable Member
Konu başlatıcı

Merhaba Arkadaşlar,

Müşterilerimizin neredeyse hepsini serverlarına terminal server üzerinden bağlayarak çalıştırıyoruz. Bütün yazıcılarımız uyumlu ve terminal server a bağlanınca yazıcı düşüyor ve çalışıyor. Şimdi yeni bir müşteri için 2008 server x64 yükledik. Server a hiçbir yazıcı driverini yüklemediğim halde bütün yazıcılarım otomatik terminal server da görünüyor.Fakat hiçbiri yazdırmıyor. Sadece Vpn kurduğumda yazdırıyor. Server a düşen yazıcıya gönderince yazıcıda biriken iş önce 1 oluyor sonra da 0 oluyor yani gidiyor. Ama yazmıyor. Ben kendi makinamda hem xp 32 bit hemde win 7 32 bit kullanıyorum.Her ikisinde de çalışmıyor. Sorun ne olabilir yardımcı olursanız seviirim.

Gönderildi : 03/12/2009 17:01

(@ErdemHACISALIHOGLU)
Gönderiler: 542
Honorable Member

Merhaba Murat Bey

System drive:\windows\system32\spool klasörüne domain ve terminal server kullanıcıları için yazma hakkı vermemiz gerekmekte...
ayrıca aşağıda ki linkide inceleyebilirsiniz ..

http://www.fakaonline.com/?page_id=156

Gönderildi : 03/12/2009 18:43

(@muratyorulmaz)
Gönderiler: 295
Reputable Member
Konu başlatıcı

Arkadaşım öncelikle çok teşekkür ediyorum dediğini yaptım ve yazıcılarımın çoğundan çıktı alabiliyorum artık 🙂  Fakat windows 7 de kullandığım Generic Text Only olarak yüklediğim etiket yazıcım var.Bu driver Windows ile birlikte geliyor. Servera düşüyor yazdır diyorum kendi makinama dosya geliyor yazdırılıyor diyor ve printer job listesinden siliniyor ama yazıcıdan çıktı gelmiyor.Ama kendi makinamda sorunsuz yazıyor.Bununla ilgili yardımcı olabileceğiniz birşey varsa çok sevinirim.En çok kullandığım yazıcıda bu zaten

Gönderildi : 04/12/2009 15:07

(@ErdemHACISALIHOGLU)
Gönderiler: 542
Honorable Member

Murat Bey rica ederim , sorunun çözüldüğüne sevindim , ayrıca geri bildirim içinde teşekkür ederim ..

Diğer sorun için ise verdiğim linkteki makaleden uygulaya bilirsiniz ayrıca yazıcının da servisini arayıp windows 7 için bir patch yada yeni bir driveri varmı öğrenebilirsiniz ...

Gönderildi : 04/12/2009 19:08

Paylaş: