Forum

additional domain

Bildirimler
Hepsini Temizle

additional domain

3 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
325 Görüntüleme
(@HicabiYeniay)
Gönderiler: 4
Active Member
Konu başlatıcı

sanal makinenin bir tanesini additional server olarak kurdum. 1. DC de user,grup oluşturduğumda ya da sildiğimde diğer DC de bu olay hemen görünmüyor.
gpupdate ve refresh yaptıkdan sonra da görünmüyor..ya da 1. DC de sildiğim user ile domain içindeki başka bir sanal makineden giriş yapabiliyorum. belli bir süre sonra işlemler gerçekleşiyor.
bunun sebebi ne olabilir

Gönderildi : 24/11/2009 00:16

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

AD Site and Services kısmındaki replikasyonlar sağlandığında yapılanlar görünmektedir.

http://www.cozumpark.com/blogs/windows_server/archive/2009/04/19/active-directory-site-kavramlar-ve-replication-mimarisi.aspx  makaleyi inceleyebilirsiniz.

Keyifli çalışmalar. 

Gönderildi : 24/11/2009 01:14

(@Anonim)
Gönderiler: 0

sanal makinenin bir tanesini additional server olarak kurdum. 1. DC de user,grup oluşturduğumda ya da sildiğimde diğer DC de bu olay hemen görünmüyor.
gpupdate ve refresh yaptıkdan sonra da görünmüyor..ya da 1. DC de sildiğim user ile domain içindeki başka bir sanal makineden giriş yapabiliyorum. belli bir süre sonra işlemler gerçekleşiyor.
bunun sebebi ne olabilir

Merhaba,

Bu arada DC ve ADC'nin ip konfg bahsedermisiniz?Eğer AD Site and Services'de Connection'ları görebiliyor ve Replicate Now yaparken hata mesajı almıyorsanız problem yok demektir.

Gönderildi : 24/11/2009 14:45

Paylaş: