additional domain

Bildirimler
Hepsini Temizle

additional domain  

RSS
Hicabi Yeniay
(@HicabiYeniay)
Üye

sanal makinenin bir tanesini additional server olarak kurdum. 1. DC de user,grup oluşturduğumda ya da sildiğimde diğer DC de bu olay hemen görünmüyor.
gpupdate ve refresh yaptıkdan sonra da görünmüyor..ya da 1. DC de sildiğim user ile domain içindeki başka bir sanal makineden giriş yapabiliyorum. belli bir süre sonra işlemler gerçekleşiyor.
bunun sebebi ne olabilir

Alıntı
Gönderildi : 23/11/2009 23:16
Ugur DEMIR
(@ugurdemir)
Onursal Üye

AD Site and Services kısmındaki replikasyonlar sağlandığında yapılanlar görünmektedir.

http://www.cozumpark.com/blogs/windows_server/archive/2009/04/19/active-directory-site-kavramlar-ve-replication-mimarisi.aspx  makaleyi inceleyebilirsiniz.

Keyifli çalışmalar. 

CevapAlıntı
Gönderildi : 24/11/2009 00:14
 Anonim

[quote user="newmoon"]sanal makinenin bir tanesini additional server olarak kurdum. 1. DC de user,grup oluşturduğumda ya da sildiğimde diğer DC de bu olay hemen görünmüyor.
gpupdate ve refresh yaptıkdan sonra da görünmüyor..ya da 1. DC de sildiğim user ile domain içindeki başka bir sanal makineden giriş yapabiliyorum. belli bir süre sonra işlemler gerçekleşiyor.
bunun sebebi ne olabilir[/quote]

Merhaba,

Bu arada DC ve ADC'nin ip konfg bahsedermisiniz?Eğer AD Site and Services'de Connection'ları görebiliyor ve Replicate Now yaparken hata mesajı almıyorsanız problem yok demektir.

CevapAlıntı
Gönderildi : 24/11/2009 13:45
Paylaş: