Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

Ftp Sorunu

10 Yazılar
5 Üyeler
0 Likes
471 Görüntüleme
(@MehmetKASKAYA)
Gönderiler: 83
Estimable Member
Konu başlatıcı

Arkadaslar merhaba ;

Bir müşterimin ftp sitesi ile ilgili bir sorun yaşıyorum.Verilen kullanıcı adı ve şifreyle siteye erişebiliyorum dosya okuyabiliyorum fakat ftp ye yazamıyorum.Başka bir firmadan aynı kullanıcı adı  ve şifreyle bağlandığımda ftp ye yazabiliyorum.550 access denied hatası veriyor.Isa server üzerinden yetkili kullanıcı aynı denemeyi Isa server in kendi üzerinden yapıtğımda da aynı sorunu yaşıyorum.Firmanın ip mi bloklama gibi bir durumuda yoktur diye düşünüyorum sonuçta mail atıp alabiliyorum ftp yi okuyabiliyorum sadece oraya bende dosya koymak istiyorum.

Sorun ne olabilir

Teşekkürler  

Gönderildi : 17/04/2008 17:20

(@bugrakeskin)
Gönderiler: 5088
Illustrious Member

Merhaba

ISA Server'ın FTP kuralında sağ tık properties FTP > read only checkbox ını kaldırdınız mı?

Gönderildi : 17/04/2008 17:36

(@mesutsariyar)
Gönderiler: 2515
Co-Founder

Merhaba,

İlginç gelecektir ancak, hedef disk ntfs, user disk ise fat dosya sistemine sahipse bu tür bir sorun yaşama ihtimaliniz olabilir.

Gönderildi : 17/04/2008 17:38

(@MehmetKASKAYA)
Gönderiler: 83
Estimable Member
Konu başlatıcı

Cevaplar için teşekkürler

Isa server üzerinde read only seçeneğini kaldırınca oldu

Mehmet KAŞKAYA

Gönderildi : 17/04/2008 18:34

(@mesutsariyar)
Co-Founder

Başka firmadan aynı user ile bağlanıyorum ve sorun yok demiştiniz, read only değildir demiştim ve farklı yorum yaptım ama yine read only çıktı karşımıza. Neyse, size geçmiş olsun..   Buğra ellerine sağlık.

Hakan hocam nedir bu olay? Farklı iki noktadan bağlanacak ve birinde read only engeline takılacak, aydınlatır mısın beni, karanlık buralar bugün, bulutlar kapladı üzerimizi..

Gönderildi : 18/04/2008 16:32

(@bugrakeskin)
Gönderiler: 5088
Illustrious Member

Ama farklı lokasyondan bahsediyor sanırım. Yani kendi lokasyonunda isa server var ve read only ftp. Diğer tarafta ya isa server yok ya da var ama read only değil

Gönderildi : 18/04/2008 17:20

(@mesutsariyar)
Co-Founder

🙂

Gönderildi : 18/04/2008 17:37

(@uguryildirim)
Gönderiler: 61
Trusted Member

Başka firmadan aynı user ile bağlanıyorum ve sorun yok demiştiniz, read only değildir demiştim ve farklı yorum yaptım ama yine read only çıktı karşımıza. Neyse, size geçmiş olsun..   Buğra ellerine sağlık.

Hakan hocam nedir bu olay? Farklı iki noktadan bağlanacak ve birinde read only engeline takılacak, aydınlatır mısın beni, karanlık buralar bugün, bulutlar kapladı üzerimizi..

merhaba aynı sorun bende de olduğu için alıntıyla soruyorum.

evet ortamda isa server var.

isa server üzerinde tanımlı olan ftp kuralında read only seçeneğini kaldırdım

pleskten oluşturduğum kullanıcı adıyla clientlar üzerinden ftp erişebiliyorum fakat yazma,silme vs yapamıyorum

550 access denied hatası alıyorum

ne yapmam gerek?  

Gönderildi : 15/03/2010 13:57

(@huseyinsevin)
Gönderiler: 821
Prominent Member

FTP serverınız ne? Pleskten oluşturduğunuza göre sanırsam bir web server üzerinde oluşturuyorsunuz, Pleskten oluştururken gerekli izinleri kontrol edermisiniz.

Gönderildi : 16/03/2010 00:22

(@uguryildirim)
Gönderiler: 61
Trusted Member

FTP serverınız ne? Pleskten oluşturduğunuza göre sanırsam bir web server üzerinde oluşturuyorsunuz, Pleskten oluştururken gerekli izinleri kontrol edermisiniz.

evet plesk üzerinden bi kullanıcı oluşturdum

okuma-yazma yetkisi verdim.

aynı kullanıcı adıyla isa dışında kalan bi pcden erişim yapıp yazabiliyorum

ama clieantlarda ftpye erişemiyorum,erişsem de yazma yapamıyorum 

Gönderildi : 16/03/2010 11:53

Paylaş: