Forum

Active Directory Bi...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Active Directory Bilgisayar Yapılandırması..!

6 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
697 Görüntüleme
(@FatihARI)
Gönderiler: 20
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhaba Arkadaşlar.

active drirectory de bilgisayar yapılandırmasının altına uyguladıgımız policyleri clientlar neden almaz.

Örn. Bir .bat uzantılı bir dosayayı Serverımıza bağlı 300 client a başlangınc komut dosyası olarak göndermek istiyoruzz ama hiç bir client bunu algılamıyor

aynı ayarı kullanıcı yapılandırmasına uyguladıgımız zaman tıkır tıkır çalışıyor başlangıc komut doseyalarımız...

bilgisayar yapılandırmasını uyguladıgımız ayarları clientların almamasının bi sebebi olmalı bi çok şey denedik aslında tüm clientları admin yaptık. yeni bi ou olusturup tüm pc leri oraya taşdık ama nafile..bilgisayar yapılandırmasında çalıştırmak istememizin sebebi yetkilerden bağaımsız çalışacağı için 300 client a domain admins yetkisi vermek zorunda kalmıcaz... ,,kullancıların admin yetkiyle dolasması çok ürkütücü bizim için

domaine bağlı bir client ta rsop.msc yaptıgım zaman da  bilgisayar yapılandırmasına ait hiç bir ayarı almadıgını görebliyorum..

yardımlarınızı bekliyorum

Gönderildi : 24/10/2009 04:09

(@MelihYAMAN)
Gönderiler: 310
Reputable Member

Bilgisayarlara uyguladığınız policyi nerden bağlıyorsunuz.Domainden mi yoksa OU seviyesinden mi?Eğer pc ler ou içersindeyse policyi ilgili ou ya linkleyiniz.Ek olarak sadece bat dosyasında mı sorun yaşıyorsunuz yoksa diğer computer bazlı policylerde de aynı sorun mevcut mu?Biraz daha detaylı bilgi verirseniz daha çok yardımcı olmaya çalışırız.

Kolay Gelsin

Gönderildi : 24/10/2009 04:59

(@FatihARI)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Bilgisayarlara uyguladığınız policyi nerden bağlıyorsunuz.Domainden mi yoksa OU seviyesinden mi?Eğer pc ler ou içersindeyse policyi ilgili ou ya linkleyiniz.Ek olarak sadece bat dosyasında mı sorun yaşıyorsunuz yoksa diğer computer bazlı policylerde de aynı sorun mevcut mu?Biraz daha detaylı bilgi verirseniz daha çok yardımcı olmaya çalışırız.

Kolay Gelsin

Bilgisayarlara uyguladıgım poleicy domainden bağlıyoiruz.. default domain policyden diyelim.. gerçi ou içerisine de tüm pc leri atıp. ilgili policy nin linkinide vermiştim ama değişen bişey olmamıştı.. sadece bat dosyasında sorun yaşamıyorum genel olarak bilgisayar yapılandırması altında olan hiç bi ayarımı clientlar algılamıyor.. örneğin windows güvenlik duvarını devre dışı bırakmıştım hiç iplemedi bile msi paketi gönderiyorum yine tık yok

bu dediklerimi kullanıcı yapılandırmasında yaptıgım zaman bat olsun diğer ayarlar olsun çalışıyor herhangi bi sorunum yok o zaman da tüm clientları admin yapmak zorunda kalıyorumu bu şekilde de güvenlik tehdidi doguyor.. örn bi msi üpaketi yolladım tüm clientları admin yapmak zorunda kaldım virüs programının güncelllemesinde keza yine admin yapmak zorunda kaldım..  yani yaptıgım uygulamalar yanlış olsa kullanıcı yapılandırmasında da çalışmaz diye düşnüyorum.

Esasında sadece Başlangıç Komut Dosyasını algılasa bilgisayar yapılandırmasından benim için kafidir..domain kullanıcılarına admin yetkisi vermeden bu işlemleri yapmam lazım.., bunun içinide bilgisayar yapılandırmasındaki başlangıç komut doyasını clientların algılaması lazım yani bi çok kişiye de sordum da daha önce karşılaşan olmamış böle bi sorunla bu konuda yanlız olamam heralde:) yardımlarınızı bekliyorum şimdiden teşekkürler..

Gönderildi : 24/10/2009 06:16

(@MelihYAMAN)
Gönderiler: 310
Reputable Member

Eventlar'a düşen bir hata mevcut mu?

Gönderildi : 24/10/2009 14:01

(@FatihARI)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Eventlar'a düşen bir hata mevcut mu?

Eventlara Düşen bi çok şey var da yani her günde inceliyorum. ayarlar algılanmadı vb. tarzında bişi yok ki başka bi ayar olmalı heralde ya

Gönderildi : 24/10/2009 15:22

(@FatihARI)
Eminent Member
Konu başlatıcı

Bana yardım edebilecek bi arkadaş var m? baya bi sorun olmaya başladı bu bizde yardımlarınızı bekliyorum arkadaşla

Şimdiden Teşekkürler..

Gönderildi : 28/10/2009 12:18

Paylaş: