Forum

Win2k8 Terminal Ser...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Win2k8 Terminal Service Hk.

4 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
365 Görüntüleme
(@InTeL)
Gönderiler: 55
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhabalar,

Ortamda Win2k3 Std. domain controller ve Win2k Terminal server bulunmaktadir. DC uzerinde "Terminal Server Lisansi" yapilandirilmis durumdadir.

Mevcut yapiyi bozmadan ortama Win2k8 Std sunucuyu sadece domain uyesi olarak eklesem ve bu sunucu uzerinde "Terminal Sunucusu" ile "TH Lisansi" yapilandirsam sorun yasarmiyim.

Kisacasi eski terminal sunucusunu direkt kaldirmadan once kademe kademe yeni terminal sunucusunu test ederek gecis yapmak istiyorum.

Ortamda ayni anda iki terminal server rolu ve iki th lisans rolu bulunmasi bir problem olusturur mu ?

Not: wan tarafindan gelen istekleri yonlendirmede bir problem yok sadece cakisma yaraticak bir sorun olurmu ogrenmek istemistim.

Gönderildi : 19/10/2009 17:39

(@fatihkaraalioglu)
Gönderiler: 3040
Illustrious Member

Merhaba;

Herhangi bir sıkıntı olmayacaktır.

Mevcut yapınızda ki bu değişiklik zaten zorunludur ki DC üzerinde TS rolu önerilmeyen ve destek verilmeyen bir dizayndır.

Mevcut TS çalışmaya devam edecek.

yeni bir tane w2k TS kuracaksınız ve uygulamalarınızı çalıştıracaksınız. yeni bir tane TS Lisansing server kuracaksınız. Aynı server üzerine.

Yapılandırma bittikten sonra eski TS rolunu DC üzerinden kaldıracaksınız.

Bu arada unutmamanız gereken en önemli konu w2k3 TS CAL, W2k8 TS CAL için geçerli değildir. Alt sürüm hakkı vardır fakat üst sürüm hakkı bulunmamaktadır.

Gönderildi : 19/10/2009 19:57

(@InTeL)
Gönderiler: 55
Trusted Member
Konu başlatıcı

Merhabalar,

Cevabiniz icin tesekkur ederim.

Gun icinde mevcut sunucularin image'larini sanal ortama aktarip gerekli testleri yaptim ve sizinde bahsettiginiz gibi herhangi bir sorunla karsilasmadim. Win2k8 uzerinde TH Lisans uzerinde 2 adet lisans sunucusu goruldu ve yine bahsettiginiz gibi Win2k3 TS CAL'larinin Win2k8 uzerinde kullanilamiyacagina dair uyarilari aldim.

Bunun disinda DC uzerinde eski TS icin kullandigim GPO'lar sorunsuz olarak isliyor gozukuyor.

Gönderildi : 19/10/2009 20:48

(@fatihkaraalioglu)
Gönderiler: 3040
Illustrious Member

Rica Ederim. Kolay gelsin.

Gönderildi : 20/10/2009 01:27

Paylaş: