Forum

Windows 2003 Enterp...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Windows 2003 Enterprise Edition'da VPN sorunu

5 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
382 Görüntüleme
(@MehmetHARATOGLU)
Gönderiler: 19
Eminent Member
Konu başlatıcı

Sayın Hocalarım Merhabalar,

Öncelikle aranıza yeni katılmış olmanın gururu içerisindeyim. Bu işlere Hobi olarak başlamış ve Profesyonel olmak için Sitenizi ve Siz değerli hocalarımızı gördükçe inanılmaz feys almak çok mutlu etmektedir.

Siz Değerli Hocalarıma bir sıkıntımı sormak isterim. Yardımlarınız için şimdiden Saygılarımı ve teşekkürlerimi sunarım.

Çalışmakta olduğum firmada yapılandırılmış olan Windows 2003 Enterprise Edition bulunmaktadır. Ayrıca SQL tabanlı bir yazılımda bulunmaktadır.

Sorum ise Network ağında olmayan bir istemcinin VPN bağlantısı ile bağlantı kurup, İstemci bilgisayarda bulunan programın SQL datalarını sunucudan almasını istiyoruz.

Donanımsal olarak VPN şu aşamada yapmadık.

Ayrıca Sayın Hocamız Hakan Uzuner'in Routing and Remote Access ile L2TP VPN  isimli makalesinde bulunan adımları tamamen uyguladım fakat malesef bağlantıyı başaramadım.

Modemim Airties RT-206V1 modelidir. Modemde bulunan gerekli portu(1723) Nat yaptım fakat olmadı.

Active Directory'den ise Dial-in sekmesinden allow Access ide işaretledim.

RRAS 'ı disable yapıp tekrar yapılandırayım dedim ama daha önce yapmış olduğum ayarları aynen uygulamaktadır. Önceki yapmış olduğum ayarların silinebilmesi mümkünmüdür ?

Güvenli olarak Sağlıklı bir VPN bağlantısı nasıl yaparım. Yarımlarınızı Bekliyorum.

Gönderildi : 07/10/2009 03:49

(@ahmetaltuntas)
Gönderiler: 731
Prominent Member

Merhaba

vpn denerken verdıgı hata nedır.

Ayrıca Remote Acces Policy 'de ızınler verılmısmı ve grant remote acces policy isaretlimi kontrol edrnısın. ?

Gönderildi : 07/10/2009 11:21

(@MehmetHARATOGLU)
Gönderiler: 19
Eminent Member
Konu başlatıcı

Öncelikle ilginize teşekkür ederim Ahmet hocam,

""hata: 789 Güvenlik Katmanı uzaktaki bilgisayarla başlangıç görüşmeleri sırasında bir işleme hatasıyla karşılaştığından L2TP bağlantı girişimi başarısız oldu" hata mesajını veriyor.

Remote Acces Policy izinler verilmiş ve grant remote acces policy 'i işaretlidir.

Hakan Hocamın makalesinde nasıl anlattıysa ve neler yaptıysa aynısını yaptım ama olmuyor.

Gönderildi : 08/10/2009 03:02

(@anonim)
Gönderiler: 1779
Famed Member

merhaba baglanmak istedıgınız client tarafında

HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\IPSec altında assumeUDPEncapsulationContextOnSendRule diye bir dword anahtarı açın ondalık olarak 2 değeri verin.Restart ve yenıden deneyın

Gönderildi : 08/10/2009 11:35

(@ahmetaltuntas)
Gönderiler: 731
Prominent Member

peki rras  policy'de baglanmasını ıstedıgın kullanıcıları ekledınızmı?

Ayrıca Airties RT-206  sorunun bu modemdende cozulmuyor olabılır ya firmware update yap yada vpn destegı olan farklı bır modemle denersen daha ıyı olur.

Kolay Gelsın.

Gönderildi : 08/10/2009 15:47

Paylaş: