Forum

Net Logon Başlatma ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Net Logon Başlatma Hatası

8 Yazılar
6 Üyeler
0 Likes
2,604 Görüntüleme
(@mehmettopkaya)
Gönderiler: 221
Reputable Member
Konu başlatıcı

Herkese Selamlar..

Windows 2003 Dc Kurulu Makinada Netlogon Servisini Start Etmiyor Hata Kodu Olarakta Local Computer Üzerindeki Netlogon hizmeti Başlatılmadı

Hata 1075: Bagımlılık Hizmeti Yok veya Silmek Üzere imlenmiş

Loglarada Soyle bi Hata Dusuyor Olay Kimligi 7003 Net Logon hizmeti aşağıdaki varolmayan hizmete bağlıdır: 192.168.0.100

Ve Active Directory Kullanıcıları ve Bilgisayarları na Giremiyorum Konu Hakkında Yardımlarınızı Bekliyorum.

Gönderildi : 29/07/2009 18:56

(@emreemrah)
Gönderiler: 29
Eminent Member

başlat-denetim masası-yönetimsel araçlar-hizmetler yazan yeri aç orada
Windows Güvenlik Duvarı yazan yer başlattamı durdurdamı.çalışmıyorsa onu başlat.bunu dene bakalım.

Gönderildi : 29/07/2009 19:06

(@mehmettopkaya)
Gönderiler: 221
Reputable Member
Konu başlatıcı

Güvenlik Duvarı Daha öncede devre dışıydı suanda devre dısı kuruldugundan berı devredışı..Server Üzerinde kaspersky vardı kaldırdım ama degişmedi

Active Directory Kullanıcıları ve Bilgisayarları acıp baglan dedıgımde etki alanı taranamıyor nedeni arabirim bilinmiyor diye uyarı veriyor..

Gönderildi : 29/07/2009 19:17

(@emreemrah)
Gönderiler: 29
Eminent Member

geçici olarak güvenlik duvarını açın bir değişiklik olacak mı bakın.olmazsa geri kapatın.

Gönderildi : 29/07/2009 19:22

(@anonim)
Gönderiler: 1779
Famed Member

merhaba oncelikle netlogon servisinin pathini control edin

x:\WINDOWS\system32\lsass.exe eger bu şekilde degilse

kayıt defterinde HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\ControlSet001\Services\Netlogon image path yolunu düzeltmelisiniz

2. olarak

Netlogon start olmuyor ise active directory kurulumda sorun oldugunu veya dns tarafında server kayıtlarının dogru olmadıgını aklımıza getirmeliyiz

Dns kısmında Server kayıtlarını bir kontrol edermisiniz A kayıtları nereyi gösterıyor olmadı bir p.s atın bakalım

3.Dc dns olarak kendisini goruyor degilmi

Gönderildi : 29/07/2009 19:37

(@eneskaragulle)
Gönderiler: 22
Eminent Member

Merhaba,

Şuan bende aynı sorunu yaşıyorum. Clientlarımızdan birinde bu sorun oldu ve paylaşımdaki dosyalarına erişemiyoruz. başka bir client'tan Netlogon REG i alıp bu client te çalıştırdım fakat bu sefer de hata 1075 bağımlılık hizmeti yok diye hata vermektedir. Başka ne yapabilirim?

Gönderildi : 07/04/2013 18:20

(@DenizVerman)
Gönderiler: 1289
Noble Member

Merhaba arkadaşlar server 2008 r2 dc üzerinde bende bu hatayı alıyorum birkaç defa restart ettim fakat çözülmedi dns 1. ip dc ip sinii gösteriyor windows firewall vs restart ettim fakat değişmedi.

veeam backup&replication kullanıyorum acaba 2 gün öncenin restore pointine dönsem sorunumu çözermi... 

Gönderildi : 25/09/2013 14:01

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

Dc olan sunucuyu restore tmyin sistemde sıkıntılar oluşabilir. Çözüm için şöyle ilerlyeybilirsiniz. Evnt loglarda tüm eventlari silin, sonrasında oluşna eventleren çözüme gidelim. Forumda netlogon ile iligli çokça konuşuldu. Logldaki hataları paylaşırsanız çözüm önerebiliriz.

Gönderildi : 13/10/2013 20:51

Paylaş: