Forum

mmc-gpedit.msc-serv...

Bildirimler
Hepsini Temizle

mmc-gpedit.msc-services.msc-gp managent giremiyorum

31 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
2,309 Görüntüleme
(@ozkantsvn)
Gönderiler: 125
Estimable Member
Konu başlatıcı

merhaba arkadaşlar..vmware üzerine kurmuş olduğum server 2003 enterprise içinde, mmc.exe, gpedit.msc-service.msc-group policy managent konsollarında yaptığım değişiklik sonucu.bunlara gremiyorum.activ edirectory hiç giremiyorum.ilke kısıtlanmış.yöneticinize başvurun diyor.bu ayarları yaparken.ben neden etkilendim bilmiyorum.ayar yaparken.etkilencek grup ve kişileri ayrı ayrı belirttim.şuanda hangisine girmeye çalışsam"" bu belgede başvurulan aşağıdaki eklenti ilkelerle kısıtlanmış.ayrıntılar için yöneticinizle  temas kurun """ demektedir.burada yönetiici benim.

mmc ve gpedit.msc yollarında çok değişiklik yaptım.bende nasibimi aldım.şuan düzeltmek için aramalar devam ediyorum.ama çözüm bulamıyorum.yaptığım değişikliklerde komut satırına giremesinler dedim.orasıda kapalı olunca tamamen etkisiz kaldım. kısacası yukarda belirttiklerime giremiyorum.giremediğim için işlem yapamıyorum.

bu ayarları yaparken neye dikkat etmeliyim.benim etkilenmemem için ne yapmalıyım.

saygılarımla

Gönderildi : 08/07/2009 15:46

(@bugrakeskin)
Gönderiler: 5088
Illustrious Member

Merhaba

policy i en başa koymayacaktınız. Bir OU oluşturun kullanıcıları o OU ya taşıyın, group policy management da ise sadece o OU içerisinde gpo linki verin. En üste koyarsanız server larda etkilenir.

Gönderildi : 08/07/2009 16:00

(@ozkantsvn)
Estimable Member
Konu başlatıcı

merhaba.cevabınızı için teşekkür ederim.ancak: belirttiğim üzere active dırectory hiç giremiyorum.bunu dahi engelledi.giremediğim için organizal unit  vb.oluşturamıyorum

Gönderildi : 08/07/2009 16:08

(@serhatakinci)
Gönderiler: 4117
Famed Member

Selam,

DC üzerinde regedit.exe açabiliyormusunuz?

Gönderildi : 08/07/2009 16:09

(@ozkantsvn)
Estimable Member
Konu başlatıcı

makinayı resetledim.açılır açılmaz bakacağım hocam

tşk ederim

Gönderildi : 08/07/2009 16:12

(@bugrakeskin)
Gönderiler: 5088
Illustrious Member

merhaba.cevabınızı için teşekkür ederim.ancak: belirttiğim üzere active dırectory hiç giremiyorum.bunu dahi engelledi.giremediğim için organizal unit  vb.oluşturamıyorum

Yok bunu zaten policy ile oynamadan önce yapmanız gerekirdi.

dcgpofix /target: domainismi

yukarıda ki komut ile group policy resetleyin, restart edin sistemi, default ayarlara dönersiniz.

Gönderildi : 08/07/2009 16:15

(@ozkantsvn)
Estimable Member
Konu başlatıcı

regedit e girebiliyorum.komut satırıda kapalı zaten giriş yapamıyorum

Gönderildi : 08/07/2009 16:40

(@serhatakinci)
Famed Member

Şimdi şöyle bir durum var. Eğer siz policy ayarlarını yeni bir GPO yaratıp uyguladıyasanız dcgpofix işe yaramaz çünkü dcgpofix sadece default domain policy ve default domain controller policy'i resetler. Eğer ayarlarınız bu policy'ler üzerindeyse ok dcgpofix kullanabilirsiniz.

Eğer GPO'lar yeni yaratılmış ise, GPO'nun regedit üzerindeki karşılığını bulup, regedit.exe'yi açıp buradan değiştirmelisiniz.

Policy karşılıkları için:  http://www.cozumpark.com/files/folders/yuklemeler/entry59734.aspx

Yalnız şuna dikkat edin. regedit altındaki ilgili policy değerinde gpedit.msc, services.msc gibi değerler göreceksiniz. Anahtarı sakın komple silmeyin sadece içeriğini düzenleyin. Ör tüm içeriği silin ve yerine abc.exe yazın

Gönderildi : 08/07/2009 16:48

(@ozkantsvn)
Estimable Member
Konu başlatıcı

listeyi inceledim.anahtarın sonuna kadar geldim ama policies den sonra system yok.sadece expolerer vardı..

Gönderildi : 08/07/2009 17:28

(@serhatakinci)
Famed Member

Öncelikle şunu sormak istiyorum. Ayarları default domain policy de mi yoksa yeni bir gpo yaratıp mı yaptınız?

Gönderildi : 08/07/2009 17:30

(@ozkantsvn)
Estimable Member
Konu başlatıcı

varsayalında yapıldı.defaultta

Gönderildi : 08/07/2009 17:34

(@serhatakinci)
Famed Member

ok o halde dcgpofix komutunu deneyin

Gönderildi : 08/07/2009 17:45

(@ozkantsvn)
Estimable Member
Konu başlatıcı

hepsini denedim

başlat-çalıştır-gpedit.msc yazıyorum yok..services.msc yazıyorum yok,mmc.exe yazıyorum yok. active directory girmeye çalışıyorum yok..hepsinin cevabı şu: Bu belgede başvurulan eklenti ilkeleri kısıtlanmış:ayrıntılar için yöneticinize başvurun..

birde giriş yaparken başka isimle deneyceğim

Gönderildi : 08/07/2009 17:56

(@serhatakinci)
Famed Member

hepsini denedim derken?

dcgpofix komutunu çalıştırdınız mı? sonucu ne oldu?

Gönderildi : 08/07/2009 17:59

(@ozkantsvn)
Estimable Member
Konu başlatıcı

çalıştırdım.gelen iki uyarıya evet dedim..sonra tekrar döndüm.bilgisayarı resetlemedim henüz.gelen iki uyarıya evet dedim ve bıraktım

Gönderildi : 08/07/2009 18:09

(@serhatakinci)
Famed Member

Komutu tekrar çalıştırıp sonuç ekranının ekran görüntüsünü paylaşırmısınız.

Ayrıca işlem sonunda restart gerekir.

Gönderildi : 08/07/2009 18:11

(@ozkantsvn)
Estimable Member
Konu başlatıcı

o ekranı buraya nasıl yapıştırabilirim acaba

file:///C:/Documents%20and%20Settings/ozkan/Desktop/Bel1.doc      

dosyadaki gibi 

Gönderildi : 08/07/2009 18:28

(@serhatakinci)
Famed Member

Peki daha basit şekilde çözelim.

Sanırım şu policy'i uyguladınız Don't run specified Windows applications (belitilen windows uygulamalarını çalıştırma)

Çözüm için DC de regedit açın. Ve aşağıdaki bölümde yer alan (abc.exe) ilgili değerleri değiştirin (sizde gpedit.msc, services.msc vs.. olacak). Regedit yolu pencerenin altında yazıyor

Ve deneyin

Gönderildi : 08/07/2009 18:33

(@ozkantsvn)
Estimable Member
Konu başlatıcı

hocam cevapta word dosyası olarak atıp ekledim.acaba oldumu

Gönderildi : 08/07/2009 18:37

Sayfa 1 / 2
Paylaş: