Forum

wsus hakkında

Bildirimler
Hepsini Temizle

wsus hakkında

11 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
548 Görüntüleme
(@mehmettopcuoglu)
Gönderiler: 342
Honorable Member
Konu başlatıcı

Merhaba değerli çözümpark üyeleri

Dc üzerine wsus kurdum ancak wsus sunucunun selfupdate hizmeti çalışmıyordu event loglara baktığımda 13042 hatası vardı technetten baktığımda problemin çözümü olarak iis in kaldırılıp yeniden kurulması gerektiğini yazıyordu iis i kaldırıp yeniden kurduktan sonra wsusa tamamen bağlanamadım çünkü iis i kaldırdığımda iis te bulunan web sitelarda gitmişti bu durumda benim tekrar wsus u kurmam mı gerekiyor yoksa manuel olarak yapabileceğim bir durum var mı 

Saygılarımla,

Gönderildi : 30/06/2009 18:23

(@bugrakeskin)
Gönderiler: 5088
Illustrious Member

Merhaba

WSUS'u var olanın üzerine kurun problem düzelir.

Gönderildi : 01/07/2009 12:16

(@mehmettopcuoglu)
Honorable Member
Konu başlatıcı

Buğra hocam çok teşekkür ederim yeniden kurdum şimdi çalışıyor neredeyse bütün clienlter wsus ta görünüyor ancak bazılarında ünlem işareti var bazılarında info işareti var clientler de wsus update manuel olarak nasıl çalıştırabilirim ve clientlerin updateleri wsustan aldıklarını nasıl anlayabilirim gerçi bütün clientlerde % ler var bu onların updateleri aldıkları anlamına geliyor yanılmıyorsam.

Şimdiden Teşekkürler

Saygılarımla,

Gönderildi : 01/07/2009 15:06

(@Anonim)
Gönderiler: 0

WSUS'daki computers bölümünde bütün clientları görebiliyormusun?Eğer böyleyse WSUS üzerinde Status of Computers olarak bir rapor alıp kimin hangi update'i yükleyip yüklemediğini görebilirsin.

Ek olarak bu işlemi client tarafında elle tetiklemek için: wuauclt.exe /detectnow komutunu çalıştırabilirsin.

Gönderildi : 01/07/2009 15:38

(@mehmettopcuoglu)
Honorable Member
Konu başlatıcı

serhad hocam dediğim gibi clientler all computer ve unassigned diye iki grup altında görünüyor bazılarında ünlem işareti var bazılarında info bu normal mi

ikinci sormak istediğim konunun cevabı mı  wuauclt.exe /detectnow bu komut mu yoksa client ile wsus arasındaki iletişim için mi

Saygılarımla

Gönderildi : 01/07/2009 16:26

(@bugrakeskin)
Illustrious Member

Öncelikle WSUS makalemizi okumanı öneriyorum.

clientlar manuel olarak update leri almazlar, hepsi için bir zaman belirlersin o zaman da alırlar yine belirteceğin seçeneklerle ve zamanlamayla yüklemeye başlarlar otomatik olarak.

bunuda group policy ile yapıyorsun.

wsus da makineler gözükür orda ki % ler yüklenmiş toplam update yüzdesini gösterir.

Gönderildi : 01/07/2009 17:50

(@mehmettopcuoglu)
Honorable Member
Konu başlatıcı

Buğra Bey wsus makaleleri olarak iki tane var onlar da da kurulum anlatılıyor kurulumu yaptım group policy ayarlarını da yaptım clientlerin update kontrol saatini de ayarladım sormak istediğim şunlar dı onlara cevap alamadım

1. wsus ta görünen clientlerin bazılarında ünlem işareti var bu normal mi

2. normal windows update yapar gibi internet explorer a yazıp manuel olarak update yapabileceğimiz bir durum var mı http://wsusservername gibi

Saygılarımla 

Gönderildi : 01/07/2009 17:58

(@Anonim)

serhad hocam dediğim gibi clientler all computer ve unassigned diye iki grup altında görünüyor bazılarında ünlem işareti var bazılarında info bu normal mi

ikinci sormak istediğim konunun cevabı mı  wuauclt.exe /detectnow bu komut mu yoksa client ile wsus arasındaki iletişim için mi

Saygılarımla

Client ile wsus arasındaki iletişim için.Ünlem işareti Critical veya Security update'lere işaret ediyor olabilir.

Gönderildi : 01/07/2009 19:38

(@mehmettopcuoglu)
Honorable Member
Konu başlatıcı

Serhad hocam çok teşekkür ederim

normal windows update yapar gibi internet explorer a yazıp manuel olarak update yapabileceğimiz bir durum var mı http://wsusservername gibi bu soruma da cevap alabilirsem çok sevinirim

Saygılarımla,

Gönderildi : 01/07/2009 19:45

(@bugrakeskin)
Illustrious Member

normal windows update yapar gibi internet explorer a yazıp manuel olarak update yapabileceğimiz bir durum var mı http://wsusservername gibi bu soruma da cevap alabilirsem çok sevinirim

Saygılarımla,

hayır yok, zaten wsus un amacı manuelliği ortadan kaldırmaktır. ben illa manuel göndericem diyosanız, wsus console dan da sadece istediğiniz update leri istediğiniz makinelere gönderebilirsiniz.

Gönderildi : 02/07/2009 13:47

(@Anonim)

Saygılarımla,

İlla manuel update yükleyeceğim diyorsan ki wsus varsa gerek yok wusa.exe aracını kullanabilirsin.

Gönderildi : 02/07/2009 14:15

Paylaş: