Forum

MAil server kurmak

Bildirimler
Hepsini Temizle

MAil server kurmak

7 Yazılar
4 Üyeler
0 Reactions
548 Görüntüleme
(@BekirMertGULTEKIN)
Gönderiler: 231
Reputable Member
Konu başlatıcı

Selam arkadaşlar.

Server 2003 üzerinde bir mail server kurmak ve terminallerin bu mail server üzerinden mail gönderip almalarını sağlamak ve gönderilen maillerin neler olduğu görmek istiyorum. 2003 serverdeki mail server modülü ile bu istediklerimi yapabilirmiyim?

Makalelerde aradım ama bir türlü bulamadım.

Saygılar.

Gönderildi : 23/06/2009 06:49

(@sinankahraman)
Gönderiler: 5225
Illustrious Member

"Gönderilen maillerin neler olduğunu görmek istiyorum" kısmını anlamadığım için yorum yapamayacağım ama Exchange Server, Merak Mail Server, Kerio Mail Server, Mail Enable v.s gibi programlar yardımı ile kullanıcıların server üzerinden mail gönderip almalarını sağlayabilirsiniz. Portalımızda mail server lar konusunda yazılmış olan makaleleri okurdsanız kafanızdaki sorulara daha ayrıntılı cevaplar bulabilirsiniz.

Gönderildi : 23/06/2009 11:33

(@BekirMertGULTEKIN)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Gönderilen mailleri görmek isiyorumdan kasıt şu. İdareciler dışarıya çıkan maillerin takibini yapmak istiyorlar. Ya meraktan ya da konuya hakim olmak istiyorlar Sonuçta istiyorlar yani.:)

.

Gönderildi : 23/06/2009 17:15

(@ErtanKURUN)
Gönderiler: 686
Honorable Member

Merhaba;

Sinan hacamın söylediği mail  yazılımlarından birini değerlendirip sizin için uygun olanı seçmelisiniz en çok kullannılan exchange tavsiye edilir giden maillerin bir kopyasını başka bir mail hesabına yönlendirebilirsiniz fakat bunu çalışan personelinde bilmesi gerekmektedir

Gönderildi : 23/06/2009 17:52

(@BekirMertGULTEKIN)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Soruyu Baştan alıp sorsam daha mantıklı olur diye düşünüyorum.

Arkadaşlar yapmak istediğim şu; bir hosting firmasında olan mail acoountlarımız var. Benden istenen ise bu maillerin firma bünyesinde bulunan server üzerinden gidip gelmesi, maillerin kopyalarının serverde bulunması. Bununla ilgili bilgi arıyorum.

Gönderildi : 23/06/2009 18:58

(@Anonim)
Gönderiler: 0

mail server olarak ne kullanıyorsun.

mail enable vb .  ise pleks yönetim paneli tarzı bir program kullanıp istedigin mail adresine gelen mailleri bir başkasına yönlendire bilirsin.

mail arşivleme çözümüne gidebilirsin.

hiç olmadı maillleri pop3 ile çekiyorsan kullanıcının outlook ayarlarında iletinin bir kopyasını sunucuda bırak seçenegini işaretleyip .

kullanıcının şifresinide biliyor iseniz başka bir pc ye aynı mailleri çekip yedekleme yapabilirsiniz.

Gönderildi : 23/06/2009 19:32

(@sinankahraman)
Gönderiler: 5225
Illustrious Member

Soruyu Baştan alıp sorsam daha mantıklı olur diye düşünüyorum.

Arkadaşlar yapmak istediğim şu; bir hosting firmasında olan mail acoountlarımız var. Benden istenen ise bu maillerin firma bünyesinde bulunan server üzerinden gidip gelmesi, maillerin kopyalarının serverde bulunması. Bununla ilgili bilgi arıyorum.

http://www.cozumpark.com/blogs/exchangeserver/archive/2008/03/15/exchange-server-2003-zerinde-pop3-connector.aspx

bu makaleyi incelerseniz sanırım sorularınıza bir nebzede olsa cevaplar bulacaksınız.

Gönderildi : 23/06/2009 20:06

Paylaş: