Forum

uzak masaüst&#...

Bildirimler
Hepsini Temizle

uzak masaüstü varsayılan yazıcı sorunu

6 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
841 Görüntüleme
(@uzeyir)
Gönderiler: 24
Eminent Member
Konu başlatıcı

merhabalar,

uzak masaüstü ile bağlanıp bir mağaza programı kullanan terminallerde yazıcıyı uzak masaüstünde varsayılan olarak atayamıyoruz. administrator olarak bağlandığımızda problem yok. kullanıcı ismi ile bağlandığımızda varsayılan yazıcı atayamıyoruz ve bu nedenle döküm alamıyoruz. kullanıclara administrator hakkı vermemize rağmen değişen bi durum olmuyor yine varsayılan yazıcı atayamıyorum. bu konuda yardımcı olabilecek arkadaşlara şimdiden tşk ederim 

Gönderildi : 18/06/2009 20:50

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

(@fatihkaraalioglu)
Gönderiler: 3040
Illustrious Member

Merhaba;

Kullanmış olduğunuz TS nedir ? w2003-w2008 ?

Diğer konu ise Domain User hakkına sahip bir kullanıcı, bağlantı sırasında yazıcılarımı götür dediği zaman ekstra bir işlem yapmadan kendi yazıcısını kullanabilmektedir.

TS Userlar herhangi bir Policy den etkilniyor olabileceğini düşünüyorum..

Gönderildi : 19/06/2009 04:05

(@uzeyir)
Gönderiler: 24
Eminent Member
Konu başlatıcı

hocam windows 2003 server mevcut. kendi yazıcılarını server a taşıyabiliyorlar. serverın yazıcı kısmında tüm kullanıcıların yazıcıları göözüküyor. fakat herhangi bir kullanıcı ile bağlanıp yazıcıyı varsayılan olarak ayarlamak istediğimde ayarlanmıyor. herhangi bir yazıcıyı varsayılan olarak seçemiyorum

Gönderildi : 19/06/2009 12:04

(@BahriYilmaz)
Gönderiler: 38
Trusted Member

Arkadaşın sorduğu soru ile verilen cevaplar çok alakasız olmuş. Aynı sorunu bende yaşadım uzak masa üstünde varsayılan yazıcı değerleri değişiyordu bunu aşmanın en basit yöntemlerinden biri, uzak bağlantı ayarlarında yazıcı tik işaretini kaldırın ve kaydet dedikten sonra sadece kendine ait olan yazıcıyı görecektir.

Gönderildi : 16/01/2017 13:32

(@fatihkaraalioglu)
Gönderiler: 3040
Illustrious Member

🙂 technet öyle demiyor.

Gönderildi : 03/02/2017 03:15

Paylaş: