Forum

Portal'daki Dosyaya...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Portal'daki Dosyaya ulaşamıyorum.

3 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
531 Görüntüleme
(@hakangullu)
Gönderiler: 91
Estimable Member
Konu başlatıcı

Sistemimizde portal olarak kullandığımız server 2003 makinada son iki gündür olan bir sıkıntı var. Portal üzerinden kendi İntranetimiz çalışmakta ve sayfayı güncellemek için paylaşımda olan dosyaya ulaşamıyoruz. Pc ye ping atabiliyorum. İp den aratmama rağmen görüntülenecek sonuç yok diyor.Uzak masaüstü çalışıyor. Hatta Araçlardan ağ sürücüsüne bağlan dediğimde \\192.168.......\ paylaşımda açık olan dosya ismi yazıp gelen kullanıcı adı şifrede bile giriş yapamıyorum. Portal pc sinden de client makinalarına ping atabiliyorum.aynı şekilde portaldan clientta paylaşımda olan dosyaya ulaşamıyorum.

Not: Ayrıca bu sıkıntı olurken pc de Generic Host Process Win32 services hatası ile karşılaştım ve ağa bağlanmayı kapatmıştı.

Event hatalarına baktığımda ise;

Application bölümünde; Userenv 1030, Userenv 1058,

System bölümünde ise ; NetBT 4311

Acaba bu sorunu çözmede nasıl bir yol izlemeliyim?

Gönderildi : 17/06/2009 12:52

(@ErdemHACISALIHOGLU)
Gönderiler: 542
Honorable Member

Merhaba ;

servıce packler guncel oldugunu dusunuyorum ve asagıdakı ıslemlerı yapmanızı tavsıye ederım , Generıc host hatası ıle ılgılı olarak ... 

2. Programi kurduktan sonra baslat - calistir - asagidakini yazin entera basin.
IPSeccmd.exe -w REG -p "Block TCP 139 Filter" -r "Block Inbound TCP 139 Rule" -f *=0:139:TCP -n BLOCK -x
IPSeccmd.exe -w REG -p "Block TCP 445 Filter" -r "Block Inbound TCP 445 Rule" -f *=0:445:TCP -n BLOCK -x
3. tekrar baslat - calistir:
IPSeccmd.exe -w REG -p "Block TCP 139 Filter" -r "Block Outbound TCP 139 Rule" -f 0=*:139:TCP -n BLOCK
IPSeccmd.exe -w REG -p "Block TCP 445 Filter" -r "Block Outbound TCP 445 Rule" -f 0=*:445:TCP -n BLOCK
3. Eger bu islemler olmadiysa firewall yardimi ile 139 ve 445 numarali portlari engelleyin.
4. tekrar dogrulama gerektigi icin**** upload ettim bunu indirin ve uygulayin:
http://lnk.in/64gf
5. baslat - calistir - Dcomcnfg.exe yazip entera basin.
Konsol Koku altinda Bilesen Hizmetleri tiklayin. Bilgisayarlar klasorunu acin. Bilgisayarim'i sag tiklayin ve sonra ozellikler'i tiklayin. Varsayilan ozellikler sekmesini tiklatin. Bu bilgisayar uzerinde dagitilmis COM'u etkinlestir isaretini kaldirin. Uygulayin ve yeniden baslayin.
6. Alternatif 445. port kapatma yolu:
baslat - calistir - regedit yazip entera basin. buraya gidin:
HKEY_LOCAL_MACHINE\SYSTEM\CurrentControlSet\Services\NetBT\Parameters
TransportBindName adli degeri cift tiklayin ve degeri silin. bilgisyari yeniden baslatn
7. HKEY_LOCAL_MACHINE\SOFTWARE\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Run sag tarafta msblast.exe diye bisey gorurseniz hemen silin. ve bilgisayarinizda msblast.exe aratin bulundugu yerde silin.
8. HKEY_LOCAL_MACHINE\Software\Microsoft\OLE "EnableDCOM" adli degeri N olarak degistirin.

Gönderildi : 17/06/2009 13:40

(@hakangullu)
Gönderiler: 91
Estimable Member
Konu başlatıcı

Erdem bey ,

5-6-7-8 aşamaları daha önce yaptım. su anki ayarları da aynı. firewalldan 139 ve 445 portlarını da kapattım. Yalnız çalıştır için vermiş olduğunuz kodlamalarınızı yaptım ama Windows cannot find 'IPSeccmd.exe  hatasını verdi.

Gönderildi : 17/06/2009 14:04

Paylaş: