Forum

Ts Easy Print

Bildirimler
Hepsini Temizle

Ts Easy Print

2 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
414 Görüntüleme
(@ugurbocut)
Gönderiler: 10
Active Member
Konu başlatıcı

Merhabalar

Dot Matrix yazıcı kullanması gereken 6 tane xp client var ve x64 Server 2008 var

Bu bilgisayarlarda uzak masaüstüyle serverda bulunan erp programı kullanılıyor ve fatura vs . çıktılarını clientin birinde bağlı olan yazıcıdan almak istiyorum,

Yazıcıyı paylaşıma açarak kullandırıyorum fakat server 2008 64 bit ile ortaya driver problemleri çıkıyor

Driver problemlerinin Ts Easy Print ile çözüldüğünü gördüm , makaledeki yönergeleride izledim fakat makalede anlatılanlardan farklı olarak benim serverım 64 bit ondan sonuç alamadığımı düşünüyorum.

Client tarafında ve server tarafındaki güncelleştirmeleri yaptım (Sp3,.net framework 3.5) .

64 bit servera x86 terminal services easy print driveri eklemeye çalıştım fakat başarılı olamadım bunu eklemelimiyim ?

Sonuç olarak 32 bit xp ler  ile 64 bit 2008 arasında termial services easy print kullanabilirmiyim.

Easy print özelliğini gerçekten kullanmak istiyorum, önerilerinizi  bekliyorum teşekkürler.

[URL= http://img1.loadtr.com/k-395723-x64_server_2008_std.jp g" target="_blank">http://img1.loadtr.com/k-395723-x64_server_2008_std.jp g"/> [/img][/URL]

Gönderildi : 01/06/2009 04:15

(@samir)
Gönderiler: 1
New Member

Sevgili Uğur Kardeşim,

2008 Server 64 bit Standart edition işletim sistemine clientlar oturum açıp, lokaldeki yazıcılarından çıktı almaları ile ilgili 2008 serverda bir sürü yenilikten bahsedildi, Windows 2003 te karşılaşılan tüm sorunların çözümünü Ts easy print ile hiç cebeleşmeden çözüldüğünden bahseder. Network yazıcıları veya LaserJet yazıcıları ile ilgili bir sorun olmadığı görüşmüştür. Fakat sunucuda oturum açıp, lokaldeki client bilgisayarına paralel porttan bağlı olan OKI 5521 yazıcısını lokalden paylaşıma açıp sürücüsünü epson fx-1070 olarak kur. Paylaşıma aç. 2008 sunucu üzerine network üzerinden ilgili client altındaki yazıcıya çift tıklatıp aynı yazıcıyı seç ve kur. % 90 oranda işlemlerin biter. . Bu çözümden daha iyisini bulan varsa, gelsin alnından öpeceğim. Seni de alnından öperim.

" Oki Microline 5521 dot matrix yazıcı, localde ve/veya sunucu üzerinde epson fx-1070 sürücüsü kullanıyorsa, biz ne yapalım "

Bir samirsözü der ki " Dönmeyen şeyden, tekerlek olmaz " devamı --->  

Gönderildi : 03/06/2009 13:40

Paylaş: