Forum

Yazıcı SMB sorunu h...

Bildirimler
Hepsini Temizle

[Çözüldü] Yazıcı SMB sorunu hk.

5 Yazılar
2 Üyeler
4 Likes
1,163 Görüntüleme
(@ozgurdaghanci)
Gönderiler: 262
Reputable Member
Konu başlatıcı

Merhabalar,

Şirketimizde kullandığımız Network yazıcıya erişim yapacağımız zaman aşağıdaki hatayı almaktayız. Yazıcı SMB1 protokolü kullandığı için erişemiyoruz windows tarafında ise SMB1 protokolünü açmak riskli diye biliyorum bu konuyla ilgili ne paylaşabiliriz acaba.Fikirlerinizi rica ederim.

Ekran Alıntısı

Gönderildi : 17/04/2020 11:42

ibrahim yildiz
(@ibrahimyildiz)
Gönderiler: 4305
Co-Helper

Bu durumda smb1 açmak dışında yazıcının varsa v2/3 upgrade yapan firmware'i güncellemelisiniz başka yapabileceğiniz pek bir şey yok. Anlaşmalı tedarik ürün ise sağlayıcıdan bunu sorgulayın ana bayilerin elinde firmware olur. Yada üreticinin support'undan siz kontrol edebilirsiniz.

'balık vermez, nasıl tutulabildiğine yönlendirir'
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız. Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz. Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 17/04/2020 12:37

(@ozgurdaghanci)
Reputable Member
Konu başlatıcı

@ibrahimyildiz merhabalar kusura bakmayın saglık sorunlarından ötürü biraz geç yazmak zorunda kaldım yazıcı ile ilgili teknik servis ile yaptığım görüşme sonucu sıkıştırınca konunun önemli oldugunu söyleyince update yapabileceklerini söylediler. 🙂 günümüz insanı işten kaçmak için insanları ateşe atmayı seviyorlar ve sorumsuzlar. update işlemi gerçekleştirdikten sonra gerekli bilgilendirmeyi yapacagım ama sormak istediğim SMB1 portunu tüm kullanıcılardan kapata biliyormuyuz GPO ile.

Gönderildi : 05/06/2020 12:06

ibrahim yildiz
(@ibrahimyildiz)
Gönderiler: 4305
Co-Helper

Evet yapabilirsiniz.
https://www.hakanuzuner.com/smbv1-smbv2-ve-smbv3-acma-kapatma/
https://www.cozumpark.com/community/forum/permalink/515282/515252/

Açıkçası ben olsam üreticinin bir konuda güncellemesi, çözümü varsa ve uygulamıyorlarsa o firmayı çoktan kovmuş, değiştirmiştim.:) Bu tip operasyonlarda işgüzarlığa tahammülüm yok yönetimleri ona göre bilgilendiriyorum. Çünkü zaten sürekli hatalarda israf kağıt, toner tüketimi ile maliyet artışı olarak geri dönüyor.

'balık vermez, nasıl tutulabildiğine yönlendirir'
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız. Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz. Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 05/06/2020 13:36

(@ozgurdaghanci)
Reputable Member
Konu başlatıcı

@ibrahimyildiz Zaten biraz daha diretselerdi kovulacaklardı 😀 olumlu veya olumsuz size döneceğim tesekkurler.

Gönderildi : 05/06/2020 14:10

Paylaş: