Forum

Windows Remote Assi...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Windows Remote Assistance hakkında

7 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
814 Görüntüleme
(@cigirturali)
Gönderiler: 80
Estimable Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Ben Windows 10 üzerinde bulunan Troubleshooting kısmındaki Remote Assistance tool'un uzak bağlantı için karşıya mail gönderimi buttonuna tıkladığımda aşağıdaki gibi outlook default değildir gibi bir hata alıyorum, fakat Microsoft Outlook default seçilmiş durumda aslında.

Get Help from a friend - Invite someone to help you  -Use email to send an invitation Kısmına gelip tıkladığım zaman aşağıda ki hatayı veriyor.

win10remoteassistance

Desteğiniz için şimdiden teşekkürler,

Gönderildi : 22/10/2020 15:37

(@cengizyilmaz)
Gönderiler: 73
Estimable Member

Merhaba,

Outlook varsayılan olarak ayarlı ise ve hata aynı şekilde devam ediyorsa Office sürümünün 64 bit olmasından kaynaklı olduğunu söylüyor. 32 bit sürüm kurulum yapmanızı tavsiye ediyor.

https://docs.microsoft.com/en-us/outlook/troubleshoot/performance/cannot-preview-msg-files-in-windows-file-explorer

Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 22/10/2020 16:00

(@cigirturali)
Estimable Member
Konu başlatıcı

@cengizyilmaz donusun icin tesekkurler,

Bende araştırdığımda bu gibi çözümleri gördüm denemedim açıkçası ama şöyle birşey Windows 8.1 makinede üzerindeki Office 64 bit olmasına rağmen çalışıyor. Windows 10 luk gibi sorun ama bir çözüm bulamadım internette.

Gönderildi : 22/10/2020 16:07

(@cengizyilmaz)
Gönderiler: 73
Estimable Member

@cigirturali Merhaba,

Outlook Varsayılan program değiştirdikten sonra dosya uzantısına göre varsayılan programı outlook olarak değiştirmeyi denediniz mi? .msg uzantısı için Outlook seçili olmayabilir.

Microsoft bu sorunun genellikle Office 64 bit yüklü sistemlerde olduğunu belirtiyor ve W10 veya W8.1 OS olarak ayırmıyor bu sorunu.

Office 32 bit sürümü yüklemenizi veya Windows Gezgini Önizleme bölmesini açıksa önizlemeyi devre dışı bırakmanızı öneriyor.

Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 24/10/2020 16:22

(@cigirturali)
Estimable Member
Konu başlatıcı

@cengizyilmaz

Merhaba,

Bu cozumleri denedim malesef ayni hatayı alıyorum.

Tesekkurler,

Gönderildi : 27/10/2020 09:52

ibrahim yildiz
(@ibrahimyildiz)
Gönderiler: 4255
Co-Helper

Ofisleri kaldırıp regedit deki tüm kayıtları temizleyerek Cengiz beyin çözümünü deneyin. O365 ise ayrıca dikkat edin.
Örneğin x64 uninstall etmek yetmiyor bunla ilgili değil ancak farklı bir problemi bu noktada yaşadık x64 kayıtlarını bulup temizledik.

'balık vermez, nasıl tutulabildiğine yönlendirir'
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız. Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz. Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 27/10/2020 15:48

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 32933
Illustrious Member Yönetici

Bu aktif kullanılan bir özellik değil bence bunun yerine daha kurumsal bir ürün kullanın, malum ucuz etin yahnisini yiyorsunuz şu anda.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri

Gönderildi : 29/10/2020 17:43

Paylaş: