Forum

windows 10 1903 upd...

Bildirimler
Hepsini Temizle

windows 10 1903 update hk.

2 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
631 Görüntüleme
(@mn-korkut)
Gönderiler: 4
Active Member
Konu başlatıcı

merhaba

windows 10 1903 update  gelmiş durumda iş yerimde 53 cihazım win10 tabanlı ve bunların güncelleme işleri ağımı fazlasıyla yormakta bizleri kitlemekte.  firewall tarafımızda indirme 3 mb genişlik bıraktık 2 3 cihazı aynı anda başlattım zaman tek cihazı update tamamlamış oluyor.

şuan icin aksamları tek tek cihazları güncelemeye bıraktım ama bunla ilgili daha pratik ve hızlı önerisi olabilecek varmı. benim aklımda patch sürümünü bulup yuklemek geldi ama windows update almış gibi olacakmı onu bilemedim yada işlemi başlattığım zaman dosya kaybı yaşayacak mıyım.

bu konuda görüş ve önerileriniz nelerdir hızlı ve pratik şekilde bütün cihazlarımın yükseltmesini nasıl gerçekleştirebilirim.

yardımlarınız için şimdiden teşekür ederim.

Gönderildi : 05/07/2019 19:01

(@serkanuzuner)
Gönderiler: 1040
Illustrious Member

Merhaba. Oncelikle 1903'te bazı sorunlar mevcut. fasılalı bir geçiş yapınız. Ikincisi upgrade işlemleri aslında windows 7'den 10'a geçiş gibi yeni bir OS kurulumuna benzer bu sebeple bu işlemi yönetmek için ya manuel yapmalısınız. Ya da  SCCM gibi bu işe özel dizayn edilmiş araçları kullanmanız gerekmektedir. 

Özetlemek için size iki önerimiz mevcut,

- aralıklı olarak manuel yapmak (53 makine sayısı çok fazla değil.)

- danışmanlık alarak SCCM ile bu işi sonsuza kadar otomatize etmek ve sadece istemcilerin ihtiyacı olan updatelerin indirilerek kurulmasını sağlamak. Bir istemcinin aldığı update'i diğer istemcilere local ağdan sağlayabilirsiniz vs.

Gönderildi : 06/07/2019 09:36

Paylaş: