Forum

File explorer isteğ...

Bildirimler
Hepsini Temizle

File explorer isteğe bağlı icon size değişikliği

6 Yazılar
3 Üyeler
8 Likes
525 Görüntüleme
(@kazimates)
Gönderiler: 667
Noble Member
Konu başlatıcı

Windows 10 file explorer ile sürekli çalışılması gereken bir folder mevcut ve içerisinde jpg resimler mevcut. Kullanıcı bu alanı çok fazla ve neredeyse tam gün kullanacak fakat icon size kısmını extra large icon seçtiğinde ekrana çok az ikon sığıyor (ikonlarda resmin ön görünüşleri mevut). Şayet daha fazla sığması için large icon size seçersede bu sefer istediği detayı göremiyor. Yani biri çok büyük biri ise kullanışsız. Medium veya small ise kesinlikle işe yaramıyor. Acaba lextra large ile large icon size arasında bir boyutlandırma seçeneğimiz varmı veya bunu registerden vs değiştirebilme ihtimali nedir?

Gönderildi : 14/05/2020 08:26

(@kazimates)
Noble Member
Konu başlatıcı

Hım klavyeden CTRL ile birlikte mouse tekerleği ileri geri yapmak suretiyle icon size istenilen boyuta getirilebiliyor. Sorun bu şekilde çözülmüş oldu.

Gönderildi : 14/05/2020 08:32

(@www-rizasahan-com)
Gönderiler: 18029
_

Kendiniz cevaplamışsınız. Geçmiş olsun diyelim o halde keyifli çalışmalar.

1984 doğumluyum. 4 yaşından bu yana İstanbul’da yaşıyorum. Sırası ile aşağıdaki okullarda eğitim gördüm. Paşaköy ilkokulu (1990-1995) Kartal Zekeriyya Güçer İlköğretim Okulu(1995-1998) Ümraniye Teknik ve Endüstri Meslek Lisesi Bilgisayar Bölümü(1998-2001) Kocaeli Üniversitesi Bilgisayar Programcılığı(2002-2004) Anadolu Ünv. İşletme Fakültesi(2006-2009) Lise yıllarından sonra bir bilgisayar firmasının teknik servisinde mesleğe merhaba dedim. Outsource olarak Citibank ytl ve bina taşınma projesinde yer alarak 8 ay görev yaptım. Bu görevden sonra şu an çalışmakta olduğum yerde bilgi işlem sorumlusu olarak göreve başladım ve 18 yıldır görevimin başındayım.

Gönderildi : 14/05/2020 09:01

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 33008
Illustrious Member Yönetici

Kazım gerçekten çok ilginç şeylerle uğraşıyorsun 🙂 Kolaylıklar diliyorum. Yani zor demiyorum bak cevabı basit ama 20 yıldır bu işi yapıyorum senin sorduğun soruların büyük çoğunluğunu hep ilk defa duyuyorum ki yaklaşıp 35.000 post okumuş bir adamım 🙂

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 14/05/2020 11:05
Resul SOYDAŞ, kazimates, Resul SOYDAŞ and 1 people reacted

(@kazimates)
Noble Member
Konu başlatıcı

@hakanuzuner Yani Hakan bey ne diyebilirim ki. Bir adama 50 çeşit iş verirsen birde proje verirsen. formatından tut sunucusuna kablolamasına porgram yazmasına kadar ve hepsi bitti birde mobil uygulamalarından face twitterine kadar daha ne olsun ki. Her birisi farklı ihtiyaçlarla geliyor. Hatta birazdan bir post daha atacam. Okuyunca bu da nerden çıktı ne biçim bir ihtiyaç diyeceğinizden eminim. Hepinizin sabırlarından ve sorularıma olan anlayışlı bakış açınızdan dolayı tekrar teşekkür ederim. 🙂 

Gönderildi : 14/05/2020 12:08

Hakan Uzuner
(@hakanuzuner)
Gönderiler: 33008
Illustrious Member Yönetici

Hiç sorun değil, eleştri için değil, daha önce bu konuda seni eleştirmiştim, sende durumu anlattığın için artık biliyorum, bu sefer biraz üzülmek diyelim 🙂 Allah kolaylık versin ne diyim.

Danışman - ITSTACK Bilgi Sistemleri
Probleminiz Çözüldüğünde Sonucu Burada Paylaşırsanız.
Sizde Aynı Problemi Yaşayanlar İçin Yardım Etmiş Olursunuz.
Eğer sorununuz çözüldü ise lütfen "çözüldü" olarak işaretlerseniz diğer üyeler için çok büyük kolaylık sağlayacaktır.

Gönderildi : 14/05/2020 13:49
kazimates and kazimates reacted

Paylaş: