Forum

Deny TCP 139 ve Den...

Bildirimler
Hepsini Temizle

[Çözüldü] Deny TCP 139 ve Deny TCP 445

3 Yazılar
2 Üyeler
4 Likes
1,320 Görüntüleme
(@hicyilmaz)
Gönderiler: 2
Active Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Portfoyümüzde bulunan bir firmadaki Windows 10 yüklü Serverda TCP 139 ve TCP 445 portları engelleniyor. Virüs saldırısı vardı temizledik fakat hala engelleniyor. Güvenlik duvarında gerekli ayarlamalar yapıldı, bitdefender gravityzone antivirüs kurulumu yapıldı fakat 139 ve 445 engellendiği için dosya paylaşımı konusunda problem yaşıyoruz. Bu problem tek makinada var. Nasıl çözebiliriz? 

Teşekkürler.

Gönderildi : 29/04/2022 12:41

(@serkanates)
Gönderiler: 1271
Üye

Gönderen: @hicyilmaz

bir firmadaki Windows 10 yüklü Serverda

Windows 10 istemci olmalı server değil. "TCP 139 ve TCP 445 portları engelleniyor" demişsiniz. Bu cümlenizle tam olarak ne kastediyorsunuz, yaşadığınız problemi daha açık anlatır mısınız? Windows'un son kullanıcı işletim sistemleri, sunucu sistemleri gibi çalışmaz, sadece belirli sayıda bağlantıyı kabul eder. Detayları paylaşırsanız yardımcı olmaya çalışalım.

İyi çalışmalar.

Gönderildi : 29/04/2022 13:09

(@hicyilmaz)
Gönderiler: 2
Active Member
Konu başlatıcı

Gönderen: @SerkanAtes
Gönderen: @hicyilmaz

bir firmadaki Windows 10 yüklü Serverda

Windows 10 istemci olmalı server değil. "TCP 139 ve TCP 445 portları engelleniyor" demişsiniz. Bu cümlenizle tam olarak ne kastediyorsunuz, yaşadığınız problemi daha açık anlatır mısınız? Windows'un son kullanıcı işletim sistemleri, sunucu sistemleri gibi çalışmaz, sadece belirli sayıda bağlantıyı kabul eder. Detayları paylaşırsanız yardımcı olmaya çalışalım.

İyi çalışmalar.

Serkan bey değerli yorumunuz için çok teşekkür ederim. 

https://docs.microsoft.com/en-us/troubleshoot/windows-server/networking/smb-sharing-not-accessible-when-tcp-port-445-listen

Linkini paylaştığım döküman sayesinde problemi hallettim. 

İyi çalışmalar dilerim

Gönderildi : 29/04/2022 13:21

Paylaş: