Forum

Çalıştır Pence...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Çalıştır Penceresini İptal Etmek

29 Yazılar
8 Üyeler
0 Likes
835 Görüntüleme
(@EyupDal)
Gönderiler: 152
Reputable Member
Konu başlatıcı

Ana serverden aldıgım  clinet i çalıştırırken Çalıştır penceresinin cıkmamasını istiyorum.. bunu nasıl yapabilirim.. networkum Active Directory dır...

yardım ederseniz sevinirim..

Gönderildi : 28/04/2009 16:41

(@sinankahraman)
Gönderiler: 5225
Illustrious Member

Öncelikle aramıza hoş geldiniz.

Tam olarak yapmak istediğinizi anlamamakla birlikte  şayet başlattan çalıştırı kaldırmak istiyorsanız ilgili OU üzerinde user Configuration - Administrative Templates - Start Menu and Taskbar - Remove Run menu from Start menu yü Enable yapmalısınız.

Ek olarak lütfen forum kurallamızı okuyunuz ve bundan sonra açacağınız postlarda kurallara uymaya özen gösteriniz.

Gönderildi : 28/04/2009 16:55

(@EyupDal)
Reputable Member
Konu başlatıcı

ilginize tşk ederim şimdiden.. active directory  konusunda zayıfım...  şimdi ana serverde kurulu olan ticari programın clinetini  ag da bulundan bilgisayara yükledim.  ama ben bu paket programın clinetini user pc de çalıştırırken  ÇALIŞTIR komutu geliyor. bunun gelmesini istemiyorum.. dahha detaylı yazarsanız sevinirim.. tşk ederim.

Gönderildi : 28/04/2009 17:12

(@sinankahraman)
Illustrious Member

Anladığım kadarıyla domain yapınız mevcut ve siz server da clientlerinizi oluşturdunuz. Kullanıcı PC lerini domaine dahil ettiniz ve kullanıcılar Active Directory de sizin tarafınızdan oluşturulan kullanıcı isimleri ve şifrelerle bilgisayarlarında oturum açıyorlar. Buraya kadar bir sıkıntı yok heralde. Sizin istediğiniz Başlata tıklanıldığında çıkan çalıştırın kullanıcılarda görünmemesi mi?

Gönderildi : 28/04/2009 17:15

(@EyupDal)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Şimdi ana serverin etki alanında olan bir pc ye format attım.  tekrar servere ve domaine dahil edip işi bitirdim fakat tek bişey dışında.. ticari yazılımın clinetinin exe sinin üzerine çift tıkladıgımda  direk olarak acmak yerine . ÇALIŞTIR \ İPTAL ET pencersi cıkıyor . çalıştır deyince program çalışıyor sorunsuz .. ama ben bu pencerenin cıkmamasını istiyorum. direk o clinet exe sinin üzerine çift tıklayınca acılmasını istiyorum.. 😛  şimdi oldu sanırım?

Gönderildi : 28/04/2009 17:22

(@EyupDal)
Reputable Member
Konu başlatıcı

şimdi bana  ne istedigini kendiside bilmiyor diye bilirisin 🙂 ama istedigim basit bi olay yapamıyorum ama..  clientin  üzerine çift tıklayınca  direk çalışsın istiyorum . ÇALIŞTIR \İPTAL ET PENCERESİNİN CIKMASINI İSTEMİYORUM..

Gönderildi : 28/04/2009 17:42

(@ugurdemir)
Gönderiler: 9888
Illustrious Member

Sorununuz sanırım ticari programla ilgili gibi görünüyor.Serverda ilgili userların haklrınabaktınızmı? Ek olara hatanın ekran görüntüsünü paylaşırmısınız.

Gönderildi : 28/04/2009 17:47

(@EyupDal)
Reputable Member
Konu başlatıcı

SADECE  TİCARİ YAZILIMDA DEĞİL... HEPSİ ÖYLE EGER TİCARİ YAZILIMDA SORUN OLSAYDI 80 TANE USER DA AYNI SORUN CIKARDI?

Gönderildi : 28/04/2009 17:49

(@sinankahraman)
Illustrious Member

Ekrana çıkan hata mesajını paylaşırmısınız tam olarak ne yazıyor? Ekran görüntüsü göndermeniz mümkün mü? Ek olarak lütfen postlarınızda yazdıklarınızın tamamında büyük harf kullanyın.

Gönderildi : 28/04/2009 18:19

(@CanYerli)
Gönderiler: 143
Estimable Member

Lütfen anlatmak istediğiniz şeyi anlayacağımız uzun bir biçimde anlatınız,Serverda çalışan programınızın yolunu client üzerinde map yapmalısınız.böylelikle logon olduktan sonra .exe leri çalıştırırken soru ile karşılaşmaşsınız.

Gönderildi : 28/04/2009 18:30

(@ErenSARISALTIK)
Gönderiler: 890
Noble Member

Programı çalıştırmak istediğinizde böyle bir uyarı mı alıyorsunuz.Bahsettiğiniz uyarı bu ise Always ask before opening this file checkboxını işaretlemeyin.Anlattıklarınızdan anladığım bu 🙂

Gönderildi : 28/04/2009 19:08

(@EyupDal)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Selam. Oden adlı ticari yazılım kulanıyoruz. Ana serverde kurulu olan bu yazılımın exe. sini Power User pc lere kısa yolunu oluşturuyoruz ve herkes kendi kulanıcı adı ve şifresi ile girişini saglıyor. 2 gün önce bilgisayarlardan biri cöktü  kurdum domaine dahil etim ayarlarını cs yaptım odeon yazılımın kısa yolunu 192.168.1.2 ip nolu ana serverden alıp oluşturdum.Power user pc de olan Kısayol Odeon'unun üzerine çift tıkladıgımda tamamı ile şöyle yazıyor...

YAYIMCI DOGRULANMIYOR. BU YAZILIMI ÇALIŞTIRMAK İSTEDİGİNİZDEN EMİNMİSİNİZ.

KİMDEN :192.168.1.2

ÇALIŞTIR  İPTAL

Çalıştır dedigimde program sorunsuz çalışıyor. Benim istegim diger power userlarda oldugu gibi direk olark çalışmasını istiyorum. olay bu......

daha nasıl acıklarım bilmiyorum  kulandıgım ag Active Directory dir..

Gönderildi : 28/04/2009 19:12

(@sinankahraman)
Illustrious Member

Eren Beyin gösterdiği yol işinizigördü mü?

Gönderildi : 28/04/2009 19:14

(@EyupDal)
Reputable Member
Konu başlatıcı

eren bende o kutu yok be kardeş 🙂 nasıl olacak hadi bul :))))))))

Gönderildi : 28/04/2009 19:15

(@EyupDal)
Reputable Member
Konu başlatıcı

sinan bey aynen sizin dediginiz gibi power user lar görmesin çalıştır felan okee....... 

Gönderildi : 28/04/2009 19:20

(@ErenSARISALTIK)
Noble Member

Linkteki registry işlemini yapın bakalım ne olacak.
Burdan

Birde buraya bakarsan belki çözebilirsin.

Gönderildi : 28/04/2009 19:24

(@EyupDal)
Reputable Member
Konu başlatıcı

eren bey vazgectim valla çalıştırı kulansınlar... bulursam sizinle paylaşıcamm......

Gönderildi : 28/04/2009 19:27

(@EyupDal)
Reputable Member
Konu başlatıcı

Selam. Oden adlı ticari yazılım kulanıyoruz. Ana serverde kurulu olan bu yazılımın exe. sini Power User pc lere kısa yolunu oluşturuyoruz ve herkes kendi kulanıcı adı ve şifresi ile girişini saglıyor. 2 gün önce bilgisayarlardan biri cöktü  kurdum domaine dahil etim ayarlarını cs yaptım odeon yazılımın kısa yolunu 192.168.1.2 ip nolu ana serverden alıp oluşturdum.Power user pc de olan Kısayol Odeon'unun üzerine çift tıkladıgımda tamamı ile şöyle yazıyor...

YAYIMCI DOGRULANMIYOR. BU YAZILIMI ÇALIŞTIRMAK İSTEDİGİNİZDEN EMİNMİSİNİZ.

KİMDEN :192.168.1.2

ÇALIŞTIR  İPTAL

Çalıştır dedigimde program sorunsuz çalışıyor. Benim istegim diger power userlarda oldugu gibi direk olark çalışmasını istiyorum. olay bu......

daha nasıl acıklarım bilmiyorum  kulandıgım ag Active Directory dir..

Gönderildi : 28/04/2009 19:32

(@ErenSARISALTIK)
Noble Member

Aslında bu bir hata değildir.Birçok program bu şekilde çalışır,bununda kimseye zararı yoktur.

Kolay Gelsin,

Gönderildi : 28/04/2009 19:33

Sayfa 1 / 2
Paylaş: