Forum

Kullanıcı Profiller...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Kullanıcı Profilleri

5 Yazılar
2 Üyeler
0 Likes
399 Görüntüleme
(@bohemian)
Gönderiler: 28
Trusted Member
Konu başlatıcı

Benim sorunum şu şekilde. kullanıcı profillerim değişiyor.domain yapısı altında kullanıcılarım var. örneğin user1 kullanısı pc'de oturum açtığı zaman Documents and Settings altında user1 olarak profil oluşturuyor. bilgisayar restart edildiği zaman user1 profilini açması gerekirken user1.istanbul olarak yeni bir profil oluşturuyor.( Domain adı "istanbul" ). user1.istanbul profilini siliyorum tekrar oturm açtığımda user1.istanbul olarak profil oluşturuyor. user1 profilinden oturum açmam için ne yapmam gerek. yardımlarınızı  bekliyorum.

Gönderildi : 26/03/2009 17:27

(@sertactopal)
Gönderiler: 103
Estimable Member

Merhaba;

Documents and Settings altında user1 klasörü olduğu sürece bu durum olur.
Önerim. Makinayı restart edin ve user1 in dışında bir kullanıcı ile login olun local admin hesabı olabilir.
Daha sonra Documents and Settings den user1 ve user1.istanbul dosyasını silin (yedeklemenizi yaptığınızdan emin olun)
ve domain de user1 ile oturum açın bu sayade Documents and Settings altına istediğiniz gibi açılır profil dosyası.

Gönderildi : 26/03/2009 17:36

(@bohemian)
Trusted Member
Konu başlatıcı

bu sorunun yaşanmasındaki sebepleri söyleye bilirmisiniz.

Gönderildi : 26/03/2009 17:52

(@sertactopal)
Gönderiler: 103
Estimable Member

Merhaba;

Pc yi Domaine almadan önce açtığınız kullanıcı adı ile domaine alırken kullandığınız kullanıcı adı aynı olduğu durumda bu durum olur.
Nedeni biri domain user diğeride local user olduğu için SID leri farklı olduğundan sistem bunu farklı kullanıcı olarak değerlendirir ve dosyalara zarar gelmemesi için farklı bir profilde oturumu açar.

Gönderildi : 26/03/2009 17:58

(@bohemian)
Trusted Member
Konu başlatıcı

user1 kullanıcısı pc domain'e dahil edildikten sonra açıldı. bu sorunu pc domain'deyken yaşadım.

Gönderildi : 26/03/2009 18:03

Paylaş: