Forum

Bildirimler
Hepsini Temizle

faks hatası

7 Yazılar
3 Üyeler
0 Likes
661 Görüntüleme
(@erginmentes)
Gönderiler: 13
Eminent Member
Konu başlatıcı

Merhaba

Domain yapısı olan bir şirkette client bir bilgisayara faks modem kurulumu yaptım. modem zyxel marka external bir modem. windows faks konsolundan faksı gönderiyorum sorun yok, şirket içerisinde başka bir pc ya da faks makineseinden  alıyorum sorun yok. ancak şehir dışından faks almak istediğimizde "faks alırken hata oluştu" diyor ve faksı almıyor. faks konsolu içerisinden tüm ayarları yaptım. almayı etkinleştirdim, 2 kez çaldıktan sonra faks sinyali ver dedim. ancak sorunu gidermedim. lütfen bana yardımcı olabilirmisiniz. (hat santrala bağlı değil) şimdiden teşekkürler

Gönderildi : 17/03/2009 01:52

(@rafets-ayata)
Gönderiler: 3820
Üye

Merhaba,

Faks alama işlemi hattınızla doğru orantılı olmakla birlikte bu testi bir kaç farklı şehir dışı faksla deneyerek yapınız. Bununla birlikte com portu üzerindeki alma ve gönderme hızını düşürün ve bu şekilde deneyin. 57.600 den daha az bir hıza düşürün genellikle 57 standart ayarlıdır. Eğer arada bir faks modem cihazı var ise bunu da kısa süreliğine devre dışı bırakın yani kablosunu takmayın bu şekilde deneyin lütfen.

Gönderildi : 17/03/2009 02:29

(@erginmentes)
Eminent Member
Konu başlatıcı

söylediklerinizin hepsini denedim. hatta kontrol ettim. modemin bağlanma hızını düşürdüm, farklı hatlardan faks aldım. bir sonuca ulaşamadım. bu olay benim için çok önemli. önerilerinizi bekliyorum. şimdiden teşekkürler

Gönderildi : 18/03/2009 19:17

(@rafets-ayata)
Üye

Eğer elinizde farklı bir external fax modem var ise bununla bir deneyin. Ayrıca event loglarını kontrol edin bakın orada bir hata logu var mu varsa bizimle paylaşın lütfen.

Son olarak birde faks hizmetini kaldırıp yeniden yapılandırın.

Gönderildi : 18/03/2009 20:23

(@serhatakinci)
Gönderiler: 4117
Famed Member

Bende ikinci bir fax kartı yada external device ile denemenizi önereceğim. Çünkü bu tip anlamsız problemlerin nedeni genelde fax donanımının uyumsuluzudur.

Örneğin faxlar yarım gelir, hiç gelmez, bazı nolardan gelemz gibi ...

Gönderildi : 18/03/2009 20:57

(@erginmentes)
Eminent Member
Konu başlatıcı

faks kuracağım pc nin içerisinde internal bir fax modem daha vardı onu disable etmiş, diğerini aktif ederek kurmayı denemiştim ancak bu hataları aldım. internal modemi çıkarttım ve faks normale döndü. bilginizi paylaştığım için teşekkür ederim. sorun çözülmüştür :=)

Gönderildi : 20/03/2009 02:39

(@rafets-ayata)
Üye

Geçmiş olsun. Geri bildirim için biz teşekkür ederiz.

Gönderildi : 20/03/2009 02:58

Paylaş: