Forum

Aç kapa yap ye...

Bildirimler
Hepsini Temizle

Aç kapa yap yerine ne yapılabilir?

4 Yazılar
4 Üyeler
0 Likes
440 Görüntüleme
(@samilaltundal)
Gönderiler: 505
Prominent Member
Konu başlatıcı

Merhaba,

Çoğu sorunda kendi adıma konuşmak gerekirse kolay yolu seçip aç kapa yapıyorum, mutlaka benim gibi yapanlarda vardır, aç kapa yapmak yerine misal hizmetlerden duran hizmeti bulma tekrardan çalıştırma gibi bir seçenek ile aç kapanın önüne geçebilirmiyiz ? Ama bazı sorunları hizmetlerden haliyle göremiyoruz, aslında soru sormuyorum yorum bekliyorum 🙂 siz bu tip sorunlarda aç kapayı seçiyorsunuz yoksa kapatmadan iligli hatayı bulup araştırıp sorunumu çözüyorsunuz.

Gönderildi : 11/02/2009 18:57

(@serhatakinci)
Gönderiler: 4117
Famed Member

Selam. Client OS'lar için konuşuyoruz sanırım. Benim için önemli olan zamandır. Eğer problemin kaynağını ve hangi servise bağlı olduğunu biliyorsam + servisi restrat yapınca düzeleceğini biliyorsam, tabiki bunu kullanıyorm.

Ama ilgili servisi/servisleri bulmak zaman alacak ve benimde zamanım yoksa, tabiki restart. Ama problemin daha sonra tekrar edip etmediği önemli. Eğer tekrar ediyor ise kalıcı bir çözüm üretmek şart ve zaman ayırıp incelemek gerekir 🙂

Gönderildi : 11/02/2009 19:26

(@sinankahraman)
Gönderiler: 5225
Illustrious Member

Serhat Hocama katılıyorum, benim içinde önemli olan zaman.

Gönderildi : 11/02/2009 19:29

(@ahmetdemirkiran)
Gönderiler: 147
Estimable Member

serhat hocam'a ek olarak bilirsiniz genelde print ile ilgili sıkıntı yaşarız ve sıkıntı kuyrukta hatalı bekleyen iştir bunun için spooler servisini restart ederek restart yapmadan sorunu engellemiş oluruz. bu sadece bir örnek, bunun gibi restart yapmadan çözebileceğimiz sorunlar mevcut ama zaman yoksa en güzeli restart 🙂

Gönderildi : 11/02/2009 19:35

Paylaş: